0

یک مادر و فرزند بهایی در شیراز بازداشت شدند

بازدید 15<![CDATA[7 ساعت،32 دقیقه

استان‌وایر-  هایده فروتن و پسرش مهران مصلی نژاد، شهروندان بهائی ساکن شیراز به دست نهادهای امنیتی حکومت جمهوری اسلامی بازداشت شدند.

بر اساس گزارش‌ها، این دو شهروند روز پنج‌شنبه اول مهرماه ۱۴۰۰ و پس از مراجعه به اداره آگاهی شیراز دستگیر شدند.

ماموران امنیتی جمهوری اسلامی روز چهارشنبه، ۳۱ شهریور به منزل این دو شهروند یورش برده، اما به دلیل عدم حضور خانم فروتن موفق به بازداشت او نشدند.

با این حال، این نیروها خانه هایده فروتن را مورد تفتیش قرار داده و برخی وسایل شخصی او و پسرش را با خود برده بودند.

روز چهارشنبه هفته جاری همچنین، دو شهروند بهایی دیگر ساکن شیراز با نام‌های معین میثاقی و نگاره قادری، پس از بازرسی منزل توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

بازداشت و صدور احکام سنگین زندان برای شهروندان بهایی ایران در ماه‌های گذشته شدت یافته و با اعتراض نهادهای مدافع حقوق بهاییان روبرو شده است.

سیمین فهندژ، سخنگوی جامعه جهانی بهایی امروز در توییتی نوشته است: با افزایش نفرت‌پراکنی‌ علیه بهائیان ایران، اکنون آنها با موج دستگیری‌ و محکومیت‌های سنگین که هدف آن خانواده‌های جوان و کودکان‌شان است، مواجه هستند. 

دفتر جامعه جهانی بهایی پیش از این هشدار داده بود که جمهوری اسلامی پروژه‌ای را آغاز کرده است که هدف آن حذف سیستماتیک جامعه بهایی ایران است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :