0

گوهر عشقی خطاب به دولت آمریکا: پشتیبان این حکومت ضدانسانی نباشید

بازدید 25<![CDATA[2 ساعت،1 دقیقه

استان‌وایر- گوهر عشقی مادر ستار بهشتی وبلاگ نویسی که تحت شکنجه ماموران وزارت اطلاعات در بازداشتگاه کشته شد در نامه‌ به جو بایدن رییس‌جمهوری آمریکا ضمن درخواست ویزای آمریکا برای شرکت در افتتاحیه بنیاد ستار بهشتی نوشت: «اگر درصدد کمک به مردم ایران برای رهایی» نیستید، «حتی‌الامکان پشتیبان این حکومت ضدانسانی در پستوهای تاریک سیاست نیز نباشید.»

مادر ستار بهشتی در این نامه که نسخه‌ای از آن در اختیار تلویزیون ایران اینترنشنال قرار گرفته است نوشته به دلیل «انواع سنگ‌اندازی‌ها پس از غریب به چهار سال» نتوانسته است بنیاد حمایتی ستار بهشتی را در ایران ثبت کند و حالا به دلیل محدودیت صدور ویزا برای ایرانیان از جو بایدن خواسته است که «دستور مساعدت خارج از نوبت برای صدور ویزا» برای خود و چند تن از همراهانش صادر کند تا با دستان خود «این بنیاد ماندگار برای ایران و آمریکا و مردم جهان را» افتتاح کند.

اردیبهشت‌ماه سال جاری گوهر عشقی از راه‌اندازی انجمنی به نام فرزند جان‌باخته‌اش ستار بهشتی خبر داد که با هدف حمایت و پیگیری حقوق اجتماعی زندانیان سیاسی، به ویژه کارگران و معلمان راه‌اندازی شده است.

گوهر عشقی پیشتر نیز نامه‌ای خطاب به دونالد ترامپ رییس جمهور پیشین ایالات متحده نوشته بود. او در نامه به بایدن تایید کرد دولت ترامپ «در کمترین زمان ممکن (ظرف هفت ساعت) پاسخ درخور» به نامه او داد.

سال ۱۳۹۸ گوهرعشقی طی نامه‌ای از ترامپ خواست که روز تولد ستار بهشتی را به عنوان «روز دوستی میان مردم ایران و مردم آمریکا» نامگذاری کننند.

پس از انتشار آن نامه، برایان هوک، رییس وقت گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا، در پیامی گفت: «ما صدای شما را می‌شنویم، ما از مبارزه شما برای دستیابی به حقوق اولیه حمایت می‌کنیم و ما به همه کشورها یادآوری می‌کنیم که بزرگترین قربانیان رژیم ایران، مردم ایران هستند.»

گوهر عشقی در نامه به جو بایدن نوشت اگر در صدد «کمک به مردم ایران برای رهایی» نیستید «حتی‌الامکان پشتیبان این حکومت ضدانسانی در پستوهای تاریک سیاست نیز» نباشد.

او به دولت بایدن توصیه کرده است که «دست یاری مردم ایران را بگیرید، نه طناب اعدام جمهوری اسلامی را.»

ستار بهشتی وبلاگنویس کارگری  بود که در سال ۱۳۹۱ با اتهام‌های سیاسی دستگیر شد و زیر شکنجه ماموران جمهوری اسلامی جان باخت.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :