0

کرونا در ایران؛ ۲۷ درصد تست‌های هفته گذشته اومیکرون بود

بازدید 20<![CDATA[12 ساعت،55 دقیقه

استان‌وایر – دبیر کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا می‌گوید تقریبا ۲۷ درصد از کل تست‌هایی که در هفته سوم دی ماه انجام شد مربوط به سویه اومیکرون است.

«حمیدرضا جماعتی»، روز دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰، با اشاره به شیوع امیکرون در ایران گفت که وقتی در عرض یک هفته اینقدر افزایش یافته، می‌تواند در چند هفته دیگر به پیک خودش برسد.

دبیر کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا پیش‌بینی کرد که طی چند هفته آینده ایران با پیک اومیکرون مواجه شود.

به گفته جماعتی، کمیته علمی پیشنهاد کرده که مدارس، دانشگاه‌ها و مجامع حداقل تا چند هفته آینده، برای بازگشایی‌شان تعجیل نشود و بعد از چند هفته بار دیگر وضعیت مورد ارزیابی قرار گیرد.

جماعتی با ابراز نگرانی از هشت میلیون شهروندی که تا کنون حتی یک دوز واکسن دریافت نکرده‌اند، گفت: «افرادی که واکسن تزریق نکرده‌اند، هم احتمال گرفتاری خودشان و هم احتمال گرفتاری خانواده‌هایشان وجود دارد و در صورت ابتلای این افراد، چرخه ویروس در جامعه ایجاد می‌شود».

او در ادامه گفت: «بر خلاف تصور ایجاد شده، اومیکرون می‌تواند سنین بالا را نیز گرفتار کند و حتی منجر به بستری در آی‌سی‌یو و مرگ شود».

روز سه‌شنبه، ۲۱ دی ۱۴۰۰، بهرام عبدالهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران گفت که حدود ۹۰ درصد از جمعیت هدف واکسیناسیون در ایران، یک دوز و حدود ۷۹ درصد نیز دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :