0

کرونا تا بهار آینده در اروپا جان ۷۰۰ هزار نفر دیگر را خواهد گرفت

بازدید 10دفتر اروپایی سازمان بهداشت جهانی پیش‌بینی کرده است که تا بهار آینده ۷۰۰ هزار نفر دیگر در ۵۳ کشور این قاره قربانی کرونا خواهند شد.

دفتر اروپایی سازمان بهداشت جهانی در کپنهاگ دانمارک با این پیش بینی برآورد می‌کند که تا اول ژانویه ۲۰۲۲ شمار قربانیان کووید-۱۹ در اروپا از مرز دو میلیون نفر عبور کند.

به گزارش آسوشیتدپرس، بی‌میلی مردم قاره به واکسینه شدن در برابر کرونا، نشان می‌دهد که این ویروس احتمالا به زودی ریشه‌کن نخواهد شد.

دفتر اروپایی از مردم این قاره می‌خواهد با رعایت اصول بهداشتی، فاصله‌گیری اجتماعی، و واکسینه شدن، جلو گسترش بیشتر بیماری را بگیرند.

دکتر کلوگ، مدیر منطقه اروپای سازمان بهداشت جهانی، در بیانیه امروز وضعیت کرونا در اروپا و آسیای میانه را بسیار جدی توصیف کرد و گفت: «در این زمستان با چالش های بزرگی رو به رو هستیم.»

وی در عین حال یادآوری کرد که نباید ناامید شد؛ چرا که دولت‌ها، مقام‌های بهداشتی، و مردم می‌توانند با تصمیم های به جا، وضعیت این بیماری همه‌گیر را به کنترل درآورند.

تلفات انسانی این ویروس مرگبار در اروپا و بخش متصل به آسیای میانه طی یک هفته گذشته در مقایسه با هفته‌های ماه سپتامبر، دو برابر شده و از ۴۲۰۰ نفر فراتر رفته است.

به گفته دفتر اروپایی سازمان بهداشت جهانی، گسترش سویه خطرناک کووید-۱۹، رعایت نکردن مقررات بهداشتی از جمله ماسک زدن و فاصله‌گیری اجتماعی، و خودداری افراد از واکسینه شدن، سه عامل اوج‌گیری کرونا به شمار می‌روند.

همزمان، در ژنو، مقر بین المللی سازمان بهداشت جهانی، توصیه شده است به جای واکسینه کردن افراد برای نوبت سوم (دز یادآور یا تقویتی) تا پایان سال جاری میلادی، بهتر است این ذخیره واکسن به کشورهای فقیری داده شود که تاکنون نتوانسته‌اند مردم خود را در برابر این ویروس برای نوبت‌های اولیه نیز واکسینه کنند.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :