0

کاهش ۵۰ درصدی مصرف میوه در ایران

بازدید 33<![CDATA[14 ساعت،8 دقیقه

استان‌وایرـ رییس «اتحادیه بارفروشان تهران» گفته با این‌ که عرضه میوه و صیفی‌جات در بازارهای ایران افزایش یافته، تقاضا برای میوه کاهش یافته است. او کاهش قدرت خرید مردم را عامل کاهش ۵۰ درصدی مصرف میوه در ایران دانسته است.

روز سه‌شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰، «مصطفی دارایی‌نژاد» به رسانه‌های ایران گفته است پرتقال، کیوی، انار، سیب و نارنگی در میدان‌های تره‌بار مانده‌اند و مردم توانایی خرید آن‌ها را ندارند.

رییس اتحادیه بارفروشان تهران هم‌چنین به بالارفتن قیمت میوه‌های معمول در مراسم شب یلدا در روزهای آخر آذر‌ماه اشاره کرده و گفته است برای این‌ که قیمت‌ها بالا نروند، میدان‌های تره‌بار این میوه‌ها را دپو کرده‌اند.

به گفته این عضو اتحادیه بارفروشان، قیمت انار بنا به کیفیت مشخص می‌شود و به عنوان مثال، انار ساوه کیلویی ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان، قیمت انار شیراز کیلویی ۱۵ تا ۲۳ هزار تومان و قیمت انار دماوند کیلویی ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان در میدان خرید و فروش می‌شوند.

او قیمت فروش هندوانه در میادین میوه و ترهبار را نیز از پنج تا هفت هزار تومان اعلام کرده است.

در سال‌های گذشته اخبار بسیاری مبنی بر کاهش قدرت خرید مردم ایران و کوچک شدن سبد خرید روزانه و اقلام خوراکی آن‌ها منتشر شده است.

مهر سال جاری، رییس «انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی» گفته بود که کاهش قدرت خرید مردم، قیمت مرغ را کاهش داده و به ۳۰ هزار تومان رسانده است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com 

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com 

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :