0

کارشناسان سازمان ملل به جلادان: این جوان را اعدام نکنید

بازدید 11


کارشناسان سازمان ملل به جلادان: این جوان را اعدام نکنید

کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد دربیانیه‌ای از جمهوری اسلامی خواستند از اعدام حسین شهبازی خودداری کند. او زمانی که ۱۷ساله بود مرتکب قتل شده است. گزارش شده که این جوان برای اقرار به جرم خود تحت شکنجه قارا گرفته است.

اتهام این جوان که اکنون ۲۰ ساله است، چقو زدن به یک همکلاسی در حین یک درگیری است. گفته می‌شود که او به مدت ۱۱ روز بدون دسترسی به وکیل یا خانواده‌اش توسط پلیس بازجویی شده است. گفته شده که او در این مدت مورد شکنجه قرار گرفته و مجبور به اعتراف به ارتکاب جرم شده است.

جمهوری اسلامی تاکنون به کنوانسیونی که خود پای آن را امضا کرده، پایبند نبوده و نوجوانان بسیاری را به چوبه دار سپرده است.

اواخر سال گذشته آرمان عبدالعالی به جرم قتل دوست دختر خود اعدام شد. اودر زمان ارتکاب جرم زیر ۱۸ سال سن داشت. پیش از او نیز محمدحسن رضایی، کودک-مجرمی که هنگام ارتکاب به جرم تنها ۱۶ سال سن داشت، به جرم قتل در جریان یک کشمکش گروهی در زندان رشت اعدام شد.

کارشناسان مستقل سازمان ملل روز پنجشنبه ۲۳ دیماه با انتشار بيانيه‌ای از حکومت ایران خواستند اعدام حسین شهبازی را متوقف کند.

این کارشناسان در بیانیه‌ای گفتند: ما از حکومت ایران می‌خواهیم که اعدام حسین شهبازی را بلادرنگ و به طور دائمی متوقف کرده و براساس قوانین بین‌المللی حقوق بشر مجازات مرگ را در مورد او لغو کند.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :