0

«چهارمین محموله» میعانات گازی ایران به ونزوئلا رسید

بازدید 34یک قانونگذاران ونزوئلایی روز پنجشنبه گفته است که یک محموله دیگر میعانات گازی ایران برای «پترولئوس دی ونزوئلا»، شرکت نفت دولتی این کشور ، در روزهای آینده تخلیه خواهد شد.

رویترز می‌گوید این چهارمین محموله میعانات گازی ایران برای ونزوئلا از آغاز سال جاری میلادی است.

طبق این گزارش٬ ایران از سال گذشته میعانات گازی در اختیار «پترولئوس دی ونزوئلا» قرار می‌دهد. میعانات گازی نوعی نفت خام فوق سبک و گران قیمت است که ونزوئلا آن را با نفت فوق سنگین و ارزان‌قیمت خود مخلوط و رقیق می‌کند تا هم قابل بارگیری به تانکرهای نفتی و ارسال آن به بازارهای بین‌المللی باشد و هم در پالایشگا‌ه‌های داخلی مورد استفاده قرار بگیرد.

«پترولئوس دی ونزوئلا» و شرکت ملی توافق کرده‌اند که ایران میعانات گازی را با نفت فوق سنگین ونزوئلا معاوضه کنند.

آنجل رودریگز، نماینده پارلمان از حزب حاکم سوسیالیست ونزوئلا گفته است، دو میلیون بشکه رقیق‌ساز به تازگی از رسیده است. از کجا؟ از ایران.

این نماینده متحده نیکلاس مادورو اضافه کرده است٬ این نشان می‌دهد که وضعیت کشور چگونه است. ما مجبوریم محصولاتی را که قبلاً تولید می‌کردیم به دلیل محاصره اکنون وارد کنیم.

اشاره این نماینده حزب حاکم سوسیالیست ونزوئلا به تحریم های آمریکا علیه این کشور آمریکای جنوبی است.

یک محموله ۲.۱ میلیون بشکه‌ای میعانات گازی ایران چهارم آبان به ونزوئلا رسیده بود.

آمریکا شهروندان خود را از معاملات نفتی با ایران و ونزوئلا منع کرده و آنها یا نهادهای خارجی را که وارد این معاملات شوند، مشمول «تحریم‌های ثانویه» می‌کند.

خزانه‌داری گفته است هرگونه داد و ستد با شرکت ملی نفت ایران می‌تواند منجر به تحریم شود.

پارسال، دولت سابق آمریکا به رهبری دونالد ترامپ یک میلیون بشکه میعانات گازی ارسالی ایران به ونزوئلا را توقیف کرد، اگرچه ایران می‌گوید که آن محموله را قبلا به واسطه‌ها فروخته است.

ونزوئلا بزرگترین ذخایر نفتی جهان را دارد اما کمبود سرمایه‌گذاری، فساد و تحریم‌های آمریکا باعث شده است که هم تولید روزانه نفت آن از سه میلیون بشکه به حدود ۳۴۰ هزار بشکه برسد و هم بخش اعظمی از پالایشگاه‌هایش کهنه و از رده خارج شوند.

جمهوری اسلامی تنها کشوری است که بنزین و نفت فوق‌سبک (میعانات گازی) به ونزوئلا ارسال می‌کند.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :