0

پلیس «گودبرداری غیرمجاز» را عامل ریزش سقف مدرسه در علی آباد کتول دانست

بازدید 45<![CDATA[4 ساعت،52 دقیقه

استان‌وایرـ پس از ریزش سقف یک پیش‌دبستانی دخترانه در علی‌آباد کتول در استان گلستان، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان «گودبرداری غیر مجاز» را عامل این حادثه اعلام کرده است.

«رضا رضی» بدون ارائه توضیحات بیشتر درباره جزییات وقوع این حادثه از نجات تمامی افراد زیر آوار مانده خبر داده و گفته است که ترافیک تقریبا سنگینی که در آن محل ایجاد شده بود با «تلاش پلیس»، برطرف شده است.

این در حالیست که رسانه‌های ایران از مصدوم شدن ۷ کودک پیش دبستانی و ۳ مربی خبر داده‌اند.

این بار اول نیست که فرسودگی، نداشتن امکانات گرمایشی ایمن و ساخت و ساز غیرایمن مدارس در ایران جان کودکان و معلمان آن‌ها را می‌گیرد و مقامات جمهوری اسلامی از این موضوع مطلع هستند.

در آذرماه سال ۱۳۹۷ نیز ریزش سقف یک مدرسه در رامهرمز استان خوزستان منجر به مصدوم شدن شماری از کودکانی شده بود که در شیفت بعدازظهر این مدرسه، در کلاس‌های پیش دبستانی شرکت می‌کردند.

در آن زمان مدیر آموزش و پرورش رامهرمز گفته بود که این مدرسه جزو مدارس «تخریبی و خطرساز» بوده است.

پیش از این نیز رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایران گفته بود که ۳۰ درصد فضاهای آموزش و پرورش در ایران فرسوده است که ۱۸درصد این اماکن آموزشی نیازمند مقاوم سازی است و ۱۲درصد نیز باید به‌طور کامل تخریب شده و بنای مستحکمی جایگزین آن شود.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :