0

پرونده‌سازی جدید علیه سپیده قلیان به جرم افشاگری از زندان بوشهر

بازدید 17<![CDATA[0 minutes

«سپیده قلیان»، فعال رسانه‌ای و مدنی که به تازگی از زندان بوشهر به مرخصی آمده و از آزار زنان در این زندان گفته بود، امروز ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ با انتشار تصویری از یک احضاریه‌ جدید در توییتر، خبر از شکایت اداره‌کل زندان‌های بوشهر داد.

طبق این شکایت که توسط شعبه۲ دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر به ثبت رسیده، اتهام «نشر اکاذیب رایانه‌ای» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» علیه سپیده قلیان مطرح شده است و او می‌بایست حداکثر تا سوم مهر ۱۴۰۰ خود را به دادسرا معرفی کند.

سپیده قلیان در توییتر نوشت: «خجالت می‌کشم در روزی که شاهد شکنجه‌ی نوید افکاری رو کشتن، خبر از شکایت اداره سازمان‌های بوشهر بدم، اما چاره‌ای نیست. نجات‌دهنده در گور خفته است و صدا به صدا نمی‌رسه. این ابلاغیه ۲ روز پیش به دستم رسید و جمهوری اسلامی یه بار دیگه ثابت کرد که جواب دادخواهی و حقیقت، سرکوب و انتقامه.»

او سپس افزود: «این رو هم اضافه کنم که زندان بوشهر۱۰ روز پیش تماس گرفت که من باید برگردم زندان بوشهر. وقتی اقدام به برگشتن به زندان بوشهر کردم، به من گفتن که باید برم تهران و اجرای احکام تهران تصمیم می‌گیره که به چه زندانی منتقل می‌شم. دارن بین زندان‌هاشون می‌گردن ببینن بدتر از بوشهر کجا هست لابد.»

قسمت اول توییت سپیده قلیان، اشاره‌ای به مرگ مشکوک «شاهین ناصری»، زندانی سیاسی در زندان «فشافویه» تهران است که خبر آن روز گذشته رسانه‌ای شد. ناصری سال گذشته در تماسی تلفنی از زندان «اوین»، نسبت به شکنجه و آزار و اذیت «نوید افکاری»، کشتی‌گیر اعدام‌ شده افشاگری کرده بود.

سپیده قلیان در جریان اعتراضات کارگران «شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه» بازداشت و در دادگاه انقلاب به ۱۸ سال زندان محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدیدنظر به پنج سال زندان کاهش یافت.

او طی سال‌های اخیر، بارها نسبت به شکنجه زندانیان سیاسی، شرایط وخیم زندان‌های ایران و آزارهای جنسی نسبت به زنان زندانی افشاگری کرده است. بازجویی «آمنه‌سادات ذبیح‌پور»، خبرنگار صداوسیمای ایران از زندانیان سیاسی نیز توسط سپیده قلیان افشا شد.

او امروز در بخش پایانی توییت خود نوشت: «محبوبه رضایی از زندان بوشهر به نمی‌دونم کجا منتقل شده، تلفن‌های بند نسوان قطعه و من هاج‌وواج ایستادم تا ببینم قراره با جوونیم چیکار کنن. اما مبارزه ادامه داره. خیابونای خوزستان و نیزار ماهشهر، خون ریخته‌ی ۱۵۰۰ نفر در آبان ۹۸، ۴۳ سال اعدام‌های مخفیانه رو شاهد می‌گیرم که مبارزه ادامه داره. حالا هر قدر هم که بکشن و خفه کنن.»

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :