0

پرونده‌سازی برای فدراسیون فوتبال با واژه‌های وطن فروش، خیانت و سرباز کنفدراسیون

بازدید 15<![CDATA[13 ساعت،38 دقیقه

استان‌وایر- خبرگزاری «فارس» از «خشم وزیر ورزش» در پس حذف دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خبر داده و مدعی شده است که «حمید سجادی»، عاملان ایرانی و فدراسیون فوتبال را مقصران حذف باشگاه‌های ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا می‌داند.

پیش از این هم باشگاه پرسپولیس در بیانیه‌ای نامفهوم، بدون اشاره مستقیم به نام فرد یا نهادی خاص، مسببین حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا را «خائن» و «وطن فروش» نامیده بود.

«محمد پنجعلی» پیشکسوت باشگاه پرسپولیس و کاپیتان سابق تیم ملی ایران، با انتقاد از این ادبیات مدعی شده بود که در سال‌های گذشته، مدیران ارشد ورزش ایران او را وادار به «دروغ‌ گفتن به نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا» کرده بودند.

فارس در گزارش خود اشاره‌ای به تلاش وزارت ورزش و جوانان برای «سندسازی» و القای دروغین «خصوصی‌سازی» دو باشگاه استقلال و پرسپولیس جهت به دست آوردن مجوز کنفدراسیون فوتبال آسیا نکرده است. با این حال دربخشی از این گزارش می‌نویسد: «اظهارات اعضای ایرانی کمیته استیناف فدراسیون فوتبال وظیفه بررسی و تایید مدارک باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس را داشتند، در مورد زمان و فرصت باقی‌مانده این باشگاه‌ها برای کسب مجوز حرفه‌ای، متناقض بود.»

رسانه وابسته به سپاه پاسداران همچنین بدون اشاره به الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا به «مستقل شدن باشگاه‌ها از دولت»، «خصوصی‌سازی»، «پرداخت بدهی‌های انباشته» و «خروج از مالکیت مشترک توسط وزارت ورزش»، به صحبت‌های گنگ حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان اشاره کرده است.

وزیر ورزش دولت «ابراهیم رئیسی» در بخشی از این مصاحبه که به نظر می‌رسد مقدمه‌ای برای زیر فشار قراردادن فدراسیون فوتبال باشد گفته است: «به عنوان خادم ورزش و جوانان برایم سوال است آیا فدراسیون جمهوری اسلامی فوتبال ایران نماینده این کشور اسلامی است یا نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا؟»

حمید سجادی پیش از اعلام رای AFC در مواجهه با خطر حذف باشگاه‌های ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا گفته بود: «من با دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا تلفنی صحبت کردم. به او گفتم ما با شما دعوا نداریم، شما هم کاری به ما نداشته باشید.»

وزیر ورزش و جوانان، حالا گفته است: «ما مشغول آماده‌سازی مدارک بودیم، ولی ناگهان فرصت تمام شد.»

کنفدراسیون فوتبال آسیا از اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ به باشگاه‌های ایرانی اعلام کرده بود که تا پایان دسامبر سال ۲۰۲۱ برای به دست آوردن مجوز حرفه‌ای حضور در لیگ قهرمانان آسیا فرصت دارند، اما آقای سجادی گفته است که «فرصت ناگهان» تمام شد.

خبرگزاری فارس نیز در بخش پایانی این گزارش، با فراموش کردن چهار دهه وابستگی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به دولت، بدهی‌های انباشته مالیاتی، داخلی و خارجی و همین‌طور فقدان امکانات سخت‌افزاری، اعضای کمیته استیناف فدراسیون فوتبال را به دلیل ناتوانی در همراهی با وزارت ورزش و جوانان، «سربازان کنفدراسیون فوتبال آسیا» خوانده و نوشته است: «فدراسیون فوتبال در حذف دو باشگاه پرطرفدار از لیگ قهرمانان آسیا بیشترین نقش را داشت.»

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

 

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :