0

پاکسازی بستر زاینده رود در آستانه فراخوان تجمع اعتراضی کشاورزان

بازدید 13<![CDATA[51 دقیقه

استان‌وایر- حساب توییتر روزنامه شرق در ایران ویدیویی منتشر کرده که در آن یکی از شهروندان اصفهان می‌گوید که پاکبانان ساعت هفت صبح امروز پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ در پی آتش‌زدن چادرهای  کشاورزان معترض توسط نیروهای یگان ویژه در حال پاکسازی محل از بقایای چادرها هستند.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که بنا بود بر اساس فراخوانی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است فردا جمعه ۵ آذر یک تجمع مردمی در محل برگزار شود.

در این فراخوان که گفته شده کشاورزان اصفهان آن را منتشر کرده‌اند از شهروندان خواسته‌ شده ساعت ۹ صبح روز ۵ آذر مقابل پل خواجو در حمایت از آن‌ها حاضر شوند.

بسیاری از شهروندان اصفهانی می‌گویند از سوی نهادهای امنیتی و انتظامی کشور نیز پیامک‌هایی دریافت کرده‌اند که از آن‌ها خواسته شده «با توجه به این که صنف کشاورزان استان امروز پایان تجمع خود را اعلام کرده‌اند، لطفا مراقبت فرمایید حضور شما در این محدوده مورد سوءاستفاده رسانه‌های بیگانه و معاندان قرار نگیرد.»

اینگونه به نظر می‌رسد که نیروهای حکومتی در تلاشند جلوی برگزاری تجمعی به گستردگی آنچه هفته گذشته در حمایت از مطالبه برحق کشاورزان اصفهان صورت گرفت را به هر طریق ممکن بگیرند.

کشاورزان شرق و غرب اصفهان از روز ۱۷ آبان‌ماه در اعتراض به بی‌توجهی به خواسته‌هایشان و بلاتکلیفی هر ساله برای کشت پاییزه در بستر خشکیده زاینده‌رود و در جوار پل خواجو چادر اعتراضی برپا کرده بودند.

این تجمعات بیش از دو هفته از سوی حاکمیت تحمل نشد و اگر چه در روزهای نخست با پوشش در رسانه حکومتی ایران همراه بود اما شامگاه چهارشنبه و بامداد پنجشنبه  نیروهای یگان ویژه به چادرهای معترضان و کشاورزان بر بستر خشک زاینده‌رود حمله کرده و برای مجبور کردن آنها به پایان تحصن، آنها را آتش زدند.

خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران مدعی شده آتش‌زدن چادرها توسط «اراذل و اوباش» رخ داده و شهروندان با انتشار ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی از حضور یگان ویژه برای متفرق کردن معترضان و بازداشت شماری از معترضان توسط آن‌ها خبر داده‌اند

جمعه هفته گذشته  ۲۸ آبان، هزاران نفر از مردم شهر اصفهان به کشاورزان پیوستند و خواستار جریان دائمی زاینده‌رود و تالاب بین‌المللی گاوخونی شدند.

کاربرانی در شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند مطالبه‌گری برای جاری شدن آب در زاینده‌رود نباید به مطالبه‌ای صنفی و کشاورزی تقلیل داده شود، چرا که این رودخانه، «هویت» شهر اصفهان است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :