0

پاسخ نهایی آمریکا به جمهوری اسلامی درباره مذاکرات برجام

بازدید 19


پاسخ نهایی آمریکا به جمهوری اسلامی درباره مذاکرات برجام

پاسخ نهایی آمریکا درباره مذاکرات برجام چنانچه برآوردهای محافل نزدیک به ساختارهای تصمیم گیر در آمریکا نشان می دهد تا کمتر از یک ماه دیگر اعلام خواهد شد.

به گزارش برخی رسانه های آمریکايی، پاسخ نهایی دولت آمریکا به رژیم ایران در چارچوب مذاکرات وین درباره احیای برجام چنانچه برآوردهای محافل نزدیک به ساختارهای تصمیم گیر در واشنگتن نشان می دهد تا کمتر از یک ماه دیگر یعنی تا اواسط فوریه اعلام خواهد شد.

پایگاه خبری اکسیوس در این باره نوشت که آمریکا اواخر ژانویه یا اوایل فوریه 2022 در مورد مذاکرات وین تصمیم گرفته و پاسخ خود را اعلام خواهد کرد.

اکسیوس به نقل از مقامات آمریکایی می نویسد که آمریکا تاریخ نهایی برای تصمیم گیری درباره مذاکرات وین را اواخر ماه ژانویه یا اوایل ماه فوریه مشخص کرده است تا در صورت عدم موفقیت مذاکرات و بازگشت به برجام به سمت سناریوی جایگزین یعنی افزایش فشار بر ایران حرکت کند.

شدت فشار حزب دمکرات بر دونالد ترامپ باعث شده است تحلیلگران نتیجه گیری کنند که بایدن به دنبال بازگشت به برجام است و دشوار شدن کار پس از پیروزی در امضای برجام را نتیجه خروج رئیس جمهور سابق آمریکا از برجام می داند. به طوریکه این تنش را به صحنه علنی کشانیده اند و سخنگوی وزارت خارجه و سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری روز چهارشنبه با حمله به ترامپ از تصمیم نسنجیده وی برای خروج از برجام انتقاد کردند.

یک دیپلمات غربی هم گفت: اوایل فوریه تاریخ پایانی واقعی برای مذاکرات وین است زیرا هر چه ایران بیشتر در خارج از توافق بماند، تخصص هسته‌ ای بیشتری کسب خواهد کرد و در صورت انتخاب، زمان لازم برای ساخت بمب را کوتاه می‌کند.

این در حالیست که بیش از ۱۰۰ عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا از دولت جو بایدن خواستند که از مذاکرات اتمی با رژیم ایران دست بکشد و بر اجرای قاطعانه تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی متمرکز شود.

این نمایندگان از بایدن خواستند به جای ادامه مذاکرات بی‌حاصل وین تحریم‌های ایران را به ویژه در ارتباط با فروش نفت این کشور به چین قاطعانه به اجرا بگذارد.

این نامه که از سوی اعضای ارشد کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، از جمله مایکل مکال، تهیه شده خاطرنشان کرد که هرگونه تاخیری در این روند، تنها باعث می‌شود رژیم ایران فعالیت‌های مخرب منطقه‌ای و اهداف هسته‌ای خود را گسترش دهد.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :