0

وزیر اطلاعات مدعی توافق با عراق برای خلع سلاح مخالفان جمهوری اسلامی شد

بازدید 16<![CDATA[6 ساعت،46 دقیقه

استان‌وایر- اسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی مدعی توافق با عراق برای خلع سلاح و خروج گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی از کردستان عراق شد.

خطیب، روز جمعه دوم مهر در سخنانی در پیرانشهر بدون اشاره به جزییات این توافق گفت: «اخراج عناصر تروریست ضدانقلاب و خلع سلاح آنان در منطقه کردستان عراق توسط مقامات این کشور در اسرع وقت پیرو توافقات انجام شده، صورت می‌پذیرد.»

پیش از این، در جریان سفر مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق به ایران در ۲۱ شهریور ماه امسال، مقامات جمهوری اسلامی از جمله علی شمخانی خواهان خلع سلاح فوری و اخراج مخالفان جمهوری اسلامی از عراق شده بودند.

هم‌اکنون چندین گروه کُرد مخالف جمهوری اسلامی، از جمله «کومله» (سازمان کردستان حزب کمونیست ایران)، «پژاک» (حزب حیات آزاد کردستان) و «حزب دموکرات کردستان» (حدک) در اقلیم کردستان عراق حضور دارند.

در اواسط شهریور ماه امسال، پایگاه‌های گروه‌های کرد مخالف جمهوری اسلامی در کردستان عراق آماج حملات توپخانه‌ای و پهپادی نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفته بود.

دولت عراق در مقابل این حملات سکوت کرده و به ‌آن واکنشی نشان نداده است.

وزیر اطلاعات در اظهاراتش همچنین به پایگاههای آمریکا و اسراییل در منطقه کردستان عراق اشاره کرد و هشدار داده که در صورت ایجاد ناامنی برای ایران با پاسخ ایران مواجه خواهند شد.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :