0

واکسن‌های ​بی اعتبار در ایران و مرگ دستکم ده هنرمند

بازدید 29


واکسن‌های ​بی اعتبار در ایران و مرگ دستکم ده هنرمند

یک کارشناس حوزه سلامت در رابطه با دلیل فوت بیماران کرونایی با وجود تزریق دو دوز واکسن به روزنامه همدلی گفت: در بین افرادی که بستری و به بخش ویژه منتقل شده‌اند خبرها دلالت از آن دارد که بعضا بیماران واکسینه شده در نهایت جان خود را از دست داده‌اند.

محمدرضا محبوب‌فر گفت: متأسفانه به‌دلیل شفاف نبودن آمار و اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه های علوم پزشکی تابعه در استان ها به عمق این فاجعه در جامعه کمتر پرداخته شده است.

وی افزود: در شش ماه اخیر دستکم ده هنرمند دیگر حوزه سینما و تئاتر نیز جان خود را در پی ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند که گفته شده است برخی از آنها یک دوز یا دو دوز واکسن کرونا دریافت کرده بودند. این در حالیست که کشتار واکسنی در بیمارستانها مختص هنرمندان نیست.

این کارشناس حوزه سلامت گفت: در خصوص واکسن چینی، میزان تأثیر واکسن سینوفارم فقط ۵درصد اعلام شده است. درباره واکسن برکت هم ابتدا بیماری خطرناک کرونا شوخی گرفته شد و منابع کشور در عوض واردات واکسن های معتبر خارجی، صرف تولید واکسنی شد که تاکنون نه تنها خط تولید آن کفاف تأمین واکسن کشور را نداده است، بلکه اطلاعات مستندی در خصوص تأثیرگذاری و بی‌عارضه بودن آن در دست نیست.

وی افزود: در وبسایت سازمان جهانی بهداشت هم‌چنان خبری از واکسن برکت نیست و در لیست این سازمان نام این واکسن به چشم نمی‌خورد.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :