0

همه کشورها برای ساخت جهانی که حقوق بشر در آن محترم شمرده شود همکاری کنند

بازدید 34جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده روز جمعه ۲۳ مهر برای سخنرانی در مرکز حقوق بشر دانشگاه کنتیکت دعوت شد و بر تعهد کشورش در دفاع از حقوق بشر و ارتقای آن در سراسر حهان تاکید کرد.

پرزیدنت بایدن در این مراسم که عنوان آن «حقوق بشر برای نسل آینده» بود و برای گرامیداشت تلاش‌های سناتور سابق «توماس داد» در حوزه حقوق بشر برگزار شد، تلاش‌های او را در این حوزه ستود.

رئیس جمهوری آمریکا در ستایش از اقدامات توماس داد، به فعالیت‌های او در جریان دادگاه مقام‌های آلمان نازی در نورنبرگ اشاره کرد و گفت آن دادگاه برای انتقام‌گیری نبود، برای پاسخگو کردن افراد بود.

وی در ادامه سخنرانی خود از بیل کلینتون رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده نقل قول کرد که سال‌ها پیش در سخنانی در همین مرکز حقوق بشر گفته بود، مسیر استبداد با ویران کردن حقیقت آغاز می‌شود.

پرزیدنت بایدن بر تعهد آمریکا بر ارتقای وضعیت حقوق بشر تاکید کرد و گفت همه کشورها برای این منظور باید همکاری کنند و جهانی را برای نسل آینده بسازند که حقوق انسان‌ها در آن محترم شمرده می‌شود.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان این که ایالات متحده بار دیگر به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد که چند سال پیش از آن خارج شده بود بازگشته است، گفت ما بار دیگر در تلاش های چندجانبه جهانی شرکت خواهیم داشت.

در این مراسم علاوه بر رئیس جمهوری ایالات متحده، کریستوفر داد فرزند توماس داد، رئیس و مسئولان ارشد دانشگاه کنتیکت و همچنین شماری از دانشجویان حضور داشتند.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :