0

هر دولتی در افغانستان روی کار بیاید، باید فراگیر باشد

بازدید 14آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده همزمان با اعلام تشکیل دولت طالبان در افغانستان گفت که هر دولتی در افغانستان روی کار بیاید، باید فراگیر باشد.

آنتونی بلینکن روز جمعه ۱۲ شهریور در یک نشست خبری در وزارت خارجه آمریکا حاضر شد. از آقای بلینکن درباره تشکیل دولت طالبان پرسش شد که او گفت هنوز نظری درباره دولت طالبان نداریم. هر دولتی که در افغانستان روی کار بیاید،‌ باید فراگیری داشته باشد و از گروه های مختلف تشکیل شود. مهمتر از شکل و شمایل دولت آینده، برای ما عملکرد‌ آن است. دولت آینده باید حقوق همه بخش های جامعه و زنان را محترم بشمارد. با متحدان‌مان در تماس هستیم که طالبان را در قبال اقداماتش مسئول نگه داریم.

واکنش آقای بلینکن به خبری است که رویترز روز جمعه اعلام کرد و به نقل از منابع طالبان خبر داد که ریاست دولت جدید افغانستان را ملاعبدالغنی برادر، رییس دفتر سیاسی و یکی از بنیانگذاران این گروه برعهده خواهد داشت.

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت: ما کانال‌های ارتباطی‌مان را با طالبان حفظ خواهیم کرد تا اگر باز کسی نیاز به خروج از افغانستان داشت،‌ ما به آنها کمک کنیم.

وی افزود: طالبان خواستار برداشتن تحریم‌ها هستند. اکنون آنها تحت تحریم هستند و امکان مسافرت ندارند. برداشتن این تحریم‌ها بستگی به رفتار آنها در آینده است.

سخنان آقای بلینکن به طور زنده و با ترجمه همزمان از تلویزیون، سایت، فیسبوک و یوتیوب صدای آمریکا پخش شد:Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :