0

هجوم نیروهای اشغالگر پاکستان با ریش تراشیده به پنجشیر

بازدید 13


هجوم نیروهای اشغالگر پاکستان با ریش تراشیده به پنجشیر

برخلاف همه تبلیغات گسترده تروریست‌های طالبان دال بر اینكه ولایت پنجشیر را به طور كامل در كنترل خود دارند، تصاویر و ویدئوهای منتشره از هجوم گسترده نیروهای ارتش اشغالگر و تروریست‌پرور پاکستان برای مبارزه با مقاومت پنجشیر در این ولایت جكایت دارند.

یک رسانه حامی مقاومت ملی افغانستان نوشت: نیروهایی که در حال اعزام گسترده به پنجشیر هستند ظاهرشان اصلا به نیرو های طالبان شباهت ندارد. آنها بر خلاف نیروهای محلی طالبان، از لباس فرم یکدست کلاه نظامی، ماسک بهداشتی، جلیقه ی ضد گلوله، پوتین نظامی، عینک و گوشی استفاده می‌کنند. ریش‌های تراشیده شده دارند.

این در حالیست كه امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه دولت تروریست‌های طالبان گفته است که طالبان ریشهٔ قوی دارد و حالا افغانستان بیست‌ سال گذشته نیست، جنگ پایان یافته است و نیازی به آغاز جنگ نیست!

یحیی آزادی خبرنگار مستقل ایرانی حوزه افغانستان كه به تازگی از این كشور بازگشته است دیشب در لایو اینستاگرامی محمدحسین جعفریان گفت: سرمایه اجتماعی و مردمی ایران در افغانستان به دلیل حمایت جمهوری اسلامی از طالبان،تحلیل رفته است.

افغانستان دیروز با افغانستان امروز بسیار فرق می‌کند. تصویری که جمهوری اسلامی از افغانستان تا ۶ ماه قبل ارائه می‌کرد تصویری از ناامنی و عدم ثبات به دلیل حضور آمریکا بود. خبری از طبیعت، فرهنگ و جغرافیا، تاریخ نبود. ولی واقعیت این بود که افغانستان تقریباً به ثبات رسیده بود. اگرچه ساختار دولتی فاسدی داشت و در این صورت هم سران آن باید تغییر می‌کردند نه اینکه کل وضعیت دگرگون شود.

▪️در ایران فارغ التحصیلانی بودند که چشم امید به بازگشت به افغانستان را داشتند تا در وزارتخانه‌ها کار پیدا کند. در داخل افغانستان هم چنین این امید بود و جوان افغانستانی مسیر پیشرفت را برای خود باز می‌دید.

▪️مهمترین چیزی که در کابل خاموش شده برق امید چشمهاست. برق امید به زندگی و آینده! این نسلی که از افغانستان رفتند تا سی سال بعد هم جایگزین نخواهند شد. این مهم‌ترین فرق افغانستان دیروز با امروز است که آدم را متاثر می‌کند.

کوتاه کردن ریش ممنوع است

مسئول کمیسیون امر بالمعروف و نهی عن‌المنکر طالبان در ولایت هلمند در دستوری مكتوب به تمامی سلمانی‌ها و حمام‌های شهر لشکرگاه، مرکز این ولایت به گونه جدی دستور داده که از امروز یکشنبه (۴ میزان) کوتاه کردن ریش ممنوع است. گفته می‌شود در ولایت تخار نیز دستور مشابهی صادر شده است.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :