0

نیمی از دنبال‌کنندگان جو بایدن در توئیتر جعلی هستند؟

تصویر پیدا نشد !
بازدید 17


نیمی از دنبال‌کنندگان جو بایدن در توئیتر جعلی هستند؟

براساس تحقیقات انجام شده نزدیک به نیمی از ۲۲ میلیون دنبال کننده رئیس جمهور آمریکا در توئیتر جعلی هستند.

روزنامه بریتانیایی دیلی میل در گزارشی نوشت: تحقیقات انجام شده درباره حساب‌های کاربری جعلی در توییتر نشان می‌دهد، ۴۹ درصد از دنبال کنندگان صفحه «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا جعلی یا اکانت‌های غیرفعال هستند.

این گزارش در حالی منتشر شده که ایلان ماسک، بنیانگذار کمپانی تسلا به دلیل نگرانی از تعداد ربات‌های فعال در توئیتر از خرید ۴۴ میلیارد دلاری این پلتفرم اجتماعی فعلاً منصرف شده است.

براساس تحلیل داده‌های مرکز اطلاع رسانی اسپارک تورو، تقریباً ۱۱ میلیون دنبال کننده رسمی رییس جمهور آمریکا یا از میان ربات‌ها هستند و یا حساب‌های غیرفعال در توئیتر، که این میزان حدود ۴۹.۳ درصد از کل دنبال کنندگان جو بایدن در حساب کاربری وی را شامل می‌شود.

پیش از جو بایدن نیز سایر روسای جمهور آمریکا از طریق شبکه‌های مجازی ادعای ارتباط با میلیون‌ها نفر را داشتند. تحلیلی مشابه بر روی دنبال کنندگان دونالد ترامپ، رییس جمهور پیشین آمریکا نیز نشان می‌دهد که ۴۲.۴ درصد از دنبال کنندگان وی نیز اکانت‌های غیرفعال و جعلی بوده اند.

بررسی ها، اما نشان می‌دهد که تعداد دنبال کنندگان جعلی جو بایدن در فضای مجازی رقمی بیشتر از سایر روسای جمهور این کشور است.

براساس داده‌های اطلاعاتی توئیتر این پلتفرم روزانه حدود ۲۲۹ میلیون کاربر جدید دارد که به گفته مقامات همین شبکه اجتماعی تنها حدود ۵ درصد از حساب‌های آن ربات و یا غیرفعال هستند.

این ادعا البته در روزهای اخیر توسط ایلان ماسک به چالش کشیده شده و گفته می‌شود رقمی نزدیک به ۲۰ درصد از حساب‌های کل توئیتر جعلی و غیرفعال هستند.

ماسک عنوان کرده تا زمانی که مسئولان توئیتر مدارک و اسناد کافی برای اثبات ادعای خود مبنی بر غیرفعال بودن تنها ۵ درصد از کاربران این پلتفرم ارائه نکنند وی از خرید بخشی از سهام این شرکت خودداری خواهد کرد.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :