0

نوانایی اجرای تحریم‌های اقتصادی در اختیار کنگره است

بازدید 27


نوانایی اجرای تحریم‌های اقتصادی در اختیار کنگره است

شمار زیادی از قانونگذار جمهوری‌خواه کنگره در نامه‌ای به «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا کاخ سفید را به پنهان کاری در ارائه اطلاعات درباره مذاکرات وین متهم کردند متعهد شدند از هرگونه لغو تحریم‌های رژیم ایران جلوگیری کنند.

به نوشته وبگاه «نشنال»، این قانونگذاران، کاخ سفید را به پنهان کردن اطلاعات از کنگره درباره جزئیات مذاکرات با تهران متهم کرده‌اند.

در نامه این قانونگذاران آمده است: «با آنکه اعضای کمیته مطالعاتی جمهوری‌خواهان در بیش از ۱۲ نامه خواستار دریافت اطلاعاتی درباره نحوه اجرای تحریم‌های ایران شده‌اند دولت شما کماکان کنگره را درباره برنامه‌های خود برای تضعیف اجرای تحریم‌ها و کاهش تحریم‌ها علیه ایران در بی‌خبری نگاه داشته است.»

در این نامه، امضاکنندگان بار دیگر اختیارات نهاد قانونگذار آمریکایی برای اعمال تحریم علیه ایران را یادآور شده‌اند. آنها نوشته‌اند: «می‌نویسیم تا یادآوری کنیم که اختیار تنظیم تجارت با کشورهای خارجی و بالتبع، توانایی اجرای تحریم‌های اقتصادی در اختیار کنگره است.»

امضاکنندگان جمهوری‌خواه این نامه تهدید کرده‌اند که در صورت کسب اکثریت مجلس نمایندگان در انتخابات میان‌دوره‌ای سال آینده از رفع تحریم‌ها علیه ایران جلوگیری خواهند کرد.

در همین حال وزیر خارجه اسرائیل در دیدار با رییس‌جمهوری فرانسه در پاریس گفت: تحریم‌ها نباید لغو شوند، بلکه باید تشدید شوند و فقط یک تهدید نظامی معتبر می‌تواند جلوی برنامه اتمی رژیم ایران را بگیرد

به گزارش رادیو فردا، وزارت خارجه اسرائیل در بیانیه‌ای در خصوص این دیدار گفته است، یائیر لاپید در دیدار با امانوئل مکرون بار دیگر بر این موضع اسرائیل تاکید کرد که رژیم ایران درصدد خریدن زمان برای توسعه برنامه اتمی خود است.

طبق این بیانیه یائیر لاپید همچنین در خصوص ضرورت داشتن «طرح ب» (جایگزین برجام) صحبت کرده است.

وزیر خارجه اسرائیل در ادامه گفته است، و موضع اسرائیل در این زمینه قاطعانه است و پس از سال‌ها شنیده می‌شود.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :