0

نماینده مجلس در ورزشگاه مادرید؛ تکلیف فتوای علی خامنه‌ای و مصباح یزدی چیست؟

بازدید 25<![CDATA[6 ساعت،58 دقیقه

استان وایر- توییت یک نماینده مجلس که برای ماموریت به اسپانیا سفر کرده، میان کاربران ایرانی در فضای مجازی واکنش‌برانگیز شده است.

«احمد نادری» نماینده مجلس شورای اسلامی که برای شرکت در اجلاس «بین‌المجالس جهانی» به اسپانیا کرده، در حساب توییتری خود عکس‌هایی از حضورش در ورزشگاه «سانتیاگو برنابئو» منتشر کرد و نوشت: «امشب از نزدیک‌ و‌ در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو، برد زیبای رئال مادرید در مقابل سویا را شاهد بودم. مدتهای مدید بود که ورزشگاه نرفته بودم. کاش وقت بود تا مردم نگاری طرفداران رئال را انجام‌ می‌دادم. بسیار منظم، جدی، متعصب و خونگرم بودند. هیچ نشانه ای از وندالیسم ندیدم.»

آقای نادری در حالی در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو حاضر شده بود که ورود زنان و مردان در کنار هم به این ورزشگاه آزاد است.

در هفته‌های اخیر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به حضور زنان در ورزشگاه‌های ایران و تلاش فدراسیون فوتبال ایران برای تن دادن به خواسته فیفا برای گشایش درهای ورزشگاه‌ها به روی زنان ایرانی واکنش نشان داده بودند.

در مهم‌ترین واکنش، «حسین جلالی»، عضو «کمیسیون فرهنگی» مجلس شورای اسلامی در واکنش به ارایه «طرح ورود زنان به ورزشگاه‌های فوتبال» به مجلس یازدهم گفته بود آیت‌الله «علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی با این طرح مخالف است و حضور زنان در ورزشگاه‌ها را «منافی شرع اسلام» می‌داند.

سال ۱۳۸۴ نیز «محمدتقی مصباح یزدی» از مجتهدین تشیع در واکنش به دستور «محمود احمدی‌نژاد» رئیس جمهوری وقت برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها گفته بود: «زن نمی‌تواند مرد را با بدن لخت نگاه کند. حرام است. همچنین بحث اختلاط و این حرف‌ها هم هست و این که می‌ریزند به هم و مفاسد بعدی دارد و مقدمه حرام است.»

او گفته بود حضور زن و مرد در کنار هم در ورزشگاه‌ها، فعل حرام است و باید از آن دوری کرد.

احمد نادری خود را در حساب توییتری‌اش به عنوان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، نایب رئیس کمیسیون آموزش، رئیس فراکسیون مقابله باآسیبهای اجتماعی، رئیس اتحادیه بین المجالس جهانی و سخنگوی فراکسیون گام دوم معرفی کرده است. در بالای صفحه و بخش «هدر» عکسی از خودش و «قاسم سلیمانی» فرمانده سابق سپاه قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران نیز به چشم می‌خورد.

 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :