0

نماینده مجلس:”از مردم ایران تشکر می‌کنم که اعتراضات صنفی را سیاسی نمی‌کنند”!

بازدید 14رویداد ٢٤:حسن لطفی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس حکومت می گوید:”از مردم ایران تشکر می‌کنم که اعتراضات صنفی را سیاسی نمی‌کنند”!

رویکرد فعلی، تورم افسار گسیخته را به بار آورده که در پی آن، شاهد اعتراضات مردمی و صنفی هستیم. من از مردم ایران تشکر می‌کنم که اعتراضات را سیاسی نکردند و رنگ و بوی آن، اقتصادی و معیشتی است. معتقدم اگر تورم کنترل شود و ثبات به بازار برگردد و بتوانیم به فعالان اقتصادی، اطمینان خاطر بدهیم، همه اعتراضات کنونی جمع خواهد شد.

لطفی گفت: برخی از سیاست‌های مسئولان، سنجیده شده نیست و همین موضوع، باعث تنش‌هایی شده که یک نمونه آن، بحث در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بود. چرا سال‌های قبل، این تنش‌ها نبود؟ ما همیشه مشکل و تورم داشتیم، اما امسال در این رابطه، بحران به وجود آمد، چون تبعیض بین رده‌های مختلف بازنشستگی ایجاد شد.

ما باید صدای معترضان را بشنویم و در یک فضای تعاملی با معترضان، سخن بگوییم و حقایق را بپذیریم. نباید منکر حق معترضان بشویم. این‌ها حق دارند و باید به حقوق آن‌ها، احترام گذاشت. اگر به حقوق معترضان احترام بگذاریم و صدای‌شان را بشنویم، باید جلسات متعدد کارشناسی بگذاریم تا مشکلات آن‌ها حل شود.

اینرا هم بخوانید
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت :همکاران شاغل بیشتری از پالایشگاهها و شرکت های پیمانکاری …

Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :