0

منبع آگاه داخلی: حمله سایبری به سیستم اطلاعات سد‌ها

بازدید 6


منبع آگاه داخلی: حمله سایبری به سیستم اطلاعات سد‌ها

یک منبع آگاه حکومتی گفته: در دو هفته گذشته سیستم‌های مربوط به جمع آوری و ارزیابی میزان ذخایر سد‌های کشور بطور کامل قطع شده است به نحوی که در این مدت هیچ گونه دسترسی به میزان ذخایر سد‌های کشور وجود نداشته است.

به گزارش صداوسیما، وی افزود: اگرچه مسئولین بخش انفورماتیک شرکت مدیریت منابع آب خبر حمله سایبری را تایید نمی‌کنند، اما شرایط بوجود آمده نشان دهنده قوت گرفتن حمله سایبری است.

این منبع آگاه اعلام کرد: امروز حتی دسترسی کارکنان شرکت نیز به فضای مجازی از جمله نرم‌افزار واتس آپ که تا پیش از این کارکنان شرکت برای برای انتقال اطلاعات استفاده می‌کردند نیز از بین رفته است.

در حالی که دو هفته زمانی طولانی برای خارج شدن سیستم‌های مربوط به سدهای کشور و ذخایر آبی است، این نخستین بار است که در این باره اطلاع‌رسانی می‌شود.

هنوز هیچ مقام رسمی جمهوری اسلامی به طور روشن این خبر را تایید نکرده است.

یکی از اخباری که اخیرا درباره ذخایر آبی پشت سدهای ایران منتشر شد مربوط به نیمه آبان‌ماه بود. خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، روز ۱۴ آبان‌ماه با استناد به آخرین گزارش رسمی شرکت مدیریت منابع آب ایران، از کاهش ۲۷ درصدی ذخایر آبی سدهای کشور در مقایسه با پارسال خبر داده بود.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :