0

مقامات سودان شرکت‌ها و دارایی‌های مرتبط با حماس در این کشور را توقیف کردند

بازدید 13خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه اول مهر ماه در گزارشی اعلام کرد مقامات سودان ۱۲ شرکت و دارایی مرتبط با فعالیت‌های مالی و تجاری حماس را توقیف کردند. این شرکت‌ها در دوران حکومت عمرالبشیر تاسیس شده و اجازه فعالیت‌های اقتصادی و مالی به شبه‌نظامیان فلسطینی و حماس داده بود.

بر اساس این گزارش، موارد توقیف شده عبارتند از: املاک و مستغلات، سهام شرکت‌ها، یک هتل در نقطه‌ای پرطرفدار در خارطوم، یک سازمان مبادلات ارزی، یک ایستگاه تلویزیونی و بیش از یک میلیون هکتار مزارع کشاورزی.

شماری از کارشناسان امور سودان به رویترز گفتند به دنبال این اقدام سودان، گروه فلسطینی حماس یکی از پایگاه‌های اصلی برای دریافت پول و فعال نگه داشتن کانال‌های ایران جهت ارسال پول و سلاح به نوار غزه را از دست داد.

سودان در دوران حاکمیت عمرالبشیر به مرکزی برای پولشویی تبدیل شده بود. عمرالبشیر به صورت علنی از حماس دفاع می‌کرد و با رهبران این سازمان مراوده داشت.

با سرنگونی عمرالبشیر در سال ۲۰۱۹ و حرکت سودان به سمت عادی‌سازی روابط و بازگشت به جامعه جهانی، این کشور آفریقایی توانست در یک سال گذشته از فهرست کشورهای حامی تروریسم خارج شود.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :