0

معاون رییس جمهور: اگر در وین توافق نشد، به سمت شرق می‌رویم

بازدید 35<![CDATA[13 ساعت،19 دقیقه

استان‌وایر- محمد حسینی، معاون پارلمانی ابراهیم رییسی گفته اگر مذاکرات وین شکست بخورد جمهوری اسلامی به سوی شرق می‌رود و با چین و هند نفت تهاتر می‌کند.

حسینی روز شنبه، ۱۳ آذر ۱۴۰۰ در جمع دانشجویان کرمان گفت: «قدرت اقتصادی اکنون به سمت چین و هند حرکت می کند و اگر توافق نشد می توانیم از این بخش منافع خودمان را به دست بیاوریم.»

معاون ابراهیم رییسی درباره احتمال شکست قطعی مذاکرات احیای برجام نیز گفت:«می توانیم در توسعه مسائل اقتصادی با شرق تفاهم کنیم، منافع خودمان را نیز به دست آوریم، به طور مثال با نفت تهاتر می کنیم»

 وی مدعی شد که در حوزه های مختلف پایبندی چین و هند  به تعهداتشان بیشتر است.

حسینی همچنین در توجیه حضور ۴۰ نفر در تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی در وین نیز که با انتقادهای گسترده‌ای روبرو شده است، گفت: «در این زمینه هزینه می کنیم اما نتیجه لازم را نیز می گیریم.»

این مقام دولت ابراهیم رییسی در سخنانش ادعا کرد: «تیم های طرف دیگر مذاکره اختیارات لازم را ندارند اما تیم ایران مجهز و با اختیارات کامل پای میز مذاکره رفته و از موضع قدرت از منافع خودمان حمایت می کنیم.»

آخرین دور مذاکرات ایران و قدرت‌های جهانی روز جمعه در اتریش به پایان رسید. مذاکره‌کنندگان غربی گفته‌اند از مواضع ایران راضی نیستند. پایگاه خبری «اکسیوس» هم گزارش کرده که متن‌ پیشنهادی ایران برای توافق توسط دولت‌های غربی رد شده است.

به دنبال شکست این دور از مذاکرات، قیمت دلار آمریکا در بازار آزاد ایران به بالای ۳۰ هزار تومان رسیده و گزارش‌ها از ریزش شاخص بورس حکایت دارند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com 

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :