0

مطالبات صنفی و مدنی در ایران؛ کارگران، فرهنگیان، و حامیان معلولان تجمع‌های اعتراضی برگزار کردند

بازدید 28آرین ریسباف – روز شنبه در چند نقطه از ایران تجمع‌های اعتراضی و صنفی کارگران، فرهنگیان بازنشسته، و شماری از فعالان کمپین حمایت از معلولان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، اعضای کمپین حمایت از معلولان با در دست داشتن پلاکاردهای «بودجۀ معلولان کجاست؟» و «اجرای قانون معلولان، حق مسلم ماست» در اعتراض به اوضاع معیشتی ۳۰۰ هزار معلول در سه نقطۀ کشور تجمع کردند. معترضان در تهران مقابل سازمان برنامه و بودجه، در خراسان رضوی مقابل استانداری و در شهرستان سقز روبروی فرمانداری، خواهان دریافت حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار برای سال جاری شدند.

در خوزستان نیز کارکنان اخراج شدۀ مخابرات بندر ماهشهر، علی رغم در دست داشتن حکم اجرای احکام نتوانستند به ادارۀ مخابرات وارد شوند. این افراد که پیشتر توانسته بودند حکم بازگشت به کار را از هیئت‌های حل اختلاف دریافت کنند با ممانعت حراست مخابرات نتوانستند به سر کار بازگردند.

به گزارش ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر، هرانا، فرمانداری شوش نیز شاهد تجمع اعتراضی شماری از کارگران فصلی مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه بود که خواهان امنیت شغلی و اصلاح قراردادهای کاری خود هستند.

همچنین ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد بیش از دو هزار تن از کارگران معترض معدن مس سونگون ورزقان در پنجمین روز از اعتصاب‌ کارگران این شرکت، با حضور در یک راهپیمایی خواهان رسیدگی به مطالبات صنفی خود هستند.

شماری از فرهنگیان بازنشسته نیز با تجمع در مقابل سازمان برنامه و بودجه در تهران در اعتراض به شرایط موجود، مطالبات شغلی‌شان را پیگیری کردند.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :