0

مرز شلمچه به دنبال تجمع و هجوم شهروندان باز شد

بازدید 18<![CDATA[52 دقیقه

استان‌وایر – براساس تصاویری که صبح روز شنبه سوم مهر ۱۴۰۰، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، تجمع بیش از ۵ هزار نفر در مرز «شلمچه» باعث شد تا دستور بازگشایی این مرز برای حضور شهروندان در مراسم اربعین صادر شود.

به دنبال انتشار شایعاتی مبنی بر باز شدن مرز و امکان تردد به عراق در شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌های نزدیک به حکومت از تجمع ۵ هزار نفری در مرز شلمچه خبر دادند.

این در حالی است که مقامات استانی و ستاد مرکزی اربعین حسینی اعلام کرده بود که «امکان بازگشایی مرزها به هیچ وجه وجود ندارد» و «زائرین به هیچ عنوان به سوی مرزها حرکت نکنند».

براساس تصاویر منتشر شده از مرز شلمچه نشان می‌دهد که شهروندان به هر طریقی از جمله فشار به درهای بسته مرز شلمچه قصد ورود به کشور عراق را داشتند. این اقدام با ورود نیروهای مرزبانی برای مقابله با هجوم شهروندان همراه شد.

روز گذشته نیز یک شهروند که قصد داشت از مرزهای غیر رسمی وارد خاک عراق شود، به دلیل انفجار مین، مجروح شد.

براساس گزارش‌ها، ساعتی پس از هجوم زائران به مرز شلمچه، «محمد حیدری»، معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر از بازگشایی مرز خبر داد.

او گفته که «با وجود بسته بودن مرز شلمچه فقط زائران اربعین حسینی که دارای روادید اضطراری هستند امکان خروج از گذرگاه مرزی شلمچه را دارند».

بر این اساس «زائران دارای گذرنامه اما فاقد روادید امکان خروج از مرز شلمچه را ندارند».

در نهایت «داشتن روادید معتبر»، «کارت واکسیناسیون» و «برگه آزمایش پی سی آر»، سه شرط اصلی برای ورود به عراق اعلام شد.

در مرز «مهران» نیز تجمعاتی شکل گرفته که تا کنون منجر به بازگشایی این مرز زمینی با کشور عراق نشده است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :