0

مردی که حاضر نبود ماسک بزند کارمند پمپ بنزین را کشت

تصویر پیدا نشد !
بازدید 15


مردی که حاضر نبود ماسک بزند کارمند پمپ بنزین را کشت

فردی که مایل نبود به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ماسک بزند، در پی تذکر یک فروشندۀ جوان او را به ضرب گلوله به قتل رساند. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، این “جنایت هولناک” را که چند روز قبل اتفاق افتاد، به شدت محکوم کرد.

به گزارش رادیو فرانسه، جنایتی که روز شنبۀ گذشته رخ داد، از دیروز – سه‌شنبه ۲۱ سپتامبر – در رسانه‌ها انعکاس یافت و واکنش‌های متعدد شخصیت‌های سیاسی را برانگیخت. این در حالی است که آلمان چند روز دیگر انتخابات پارلمانی را برگزار خواهد کرد (۲۶ سپتامبر).

روز چهارشنبه ۲۲ سپتامبر، سخنگوی صدراعظم از قول آنگلا مرکل این رویداد را “هولناک” توصیف کرد و افزود: “متأسفانه شبکه‌های اجتماعی از این واقعه در جهت ایجاد تفرقه و اختلاف در جامعه و دامن زدن به نفرت و کینه بهره‌برداری می‌کنند”.

روز شنبۀ گذشته، در یک شهر کوچک در غرب آلمان، یک کارمند ۲٠ سالۀ پمپ بنزین به دست یک فرد ۴٩ ساله به قتل رسید.

خبرگزاری فرانسه وقایع را چنین شرح می‌دهد که مشتری ۴٩ ساله برای خرید آبجو وارد فروشگاه جایگاه سوخت می‌شود اما دانشجوی جوان که مسئول صندوق بوده به وی تذکر می‌دهد که بدون ماسک حق ورود به فروشگاه را ندارد. مشتری بدون اینکه آبجوهای خریداری‌شده را با خود ببرد، فروشگاه را ترک می‌کند. اما یک ساعت و نیم بعد، ماسک‌زده دوباره وارد فروشگاه می‌شود و سپس در مقابل فروشنده ماسک خود را بر می‌دارد. وقتی کارمند جوان دوباره به او تذکر می‌دهد که ماسکش را بزند، وی با یک سلاح کمری کارمند را به قتل می‌رساند.

قاتل یک روز بعد خود را به پلیس معرفی کرده است. وی با پذیرش اتهام توضیح داده که محدودیت‌های ناشی از اپیدمی برایش قابل تحمل نیست و احساس می‌کند که حقوق اجتماعی‌اش پایمال شده است. پلیس در بازرسی از منزل قاتل، سلاح مورد استفاده را همراه با چند اسلحۀ دیگر پیدا کرده است.

در پی این واقعه، جنبش ضد ماسک آلمان هدف انتقادهای فراوان قرار گرفت. به گفتۀ هایکو ماس، وزیر خارجۀ آلمان، “این گروه (Querdenker) فقط کینه و آزار را ترویج می‌کند و باعث مرگ آدمها می‌شود”.

با اینحال وزارت کشور آلمان اعلام کرد که جنایت پمپ بنزین “یک مورد استثنایی” است و “به نظر می‌رسد که به موازات افت نسبی اپیدمی و افزایش واکسیناسیون، جنبش ضدماسک نیز محدودتر شده است”.

اما وزیر بهداشت در مورد هرگونه “رفتار افراطی در قبال اپیدمی” هشدار داد و گفت که باید با قاطعیت در برابر اینگونه گرایش‌ها ایستاد.

وقوع جنایت چند روز قبل از انتخابات پارلمانی، باعث شده که نگرانی‌های سیاسی در مورد گسترش گرایش‌های افراطی بیشتر شنیده شود. آلمان تاکنون بارها شاهد تظاهرات گروه‌های ضد ماسک بوده است.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :