0

مذاکرات ایران و کره‌جنوبی در مورد دارایی‌های مسدود شده آغاز می‌شود

بازدید 41یک منبع آگاه به خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گفت قرار است از ماه آینده میلادی مذاکراتی در سطح کارگروه در سئول تشکیل و اختلاف میان تهران و سئول بر سر دارایی‌های مسدود شده ایران بررسی شود.

این گزارش که روز جمعه هشتم بهمن منتشر شده می‌گوید بیش از هفت میلیارد دلار دارایی‌های ایران در دو بانک کره جنوبی و متعاقب خروج آمریکا در سال ۲۰۱۸ از توافق هسته‌ای برجام، مسدود شده است.

مقامات رسمی در سئول گفته‌اند این کارگروه برای بحث در مورد جزئیات آزاد کردن این پول‌ها در صورت رفع تحریم‌ها و همچنین ادامه همکاری‌ها در صورتی که توافقی به دست نیاید، فعالیت خواهد کرد.

یک منبع آگاه به یونهاپ گفت: «در این کارگروه‌ها قرار است به طور عمده در مورد چگونگی انتقال پول به ایران در صورتی که آمریکا معافیت از تحریم صادر کند بحث و تبادل‌نظر شود.» این مقام که نخواسته نامش فاش شود افزود: «همچنین مذاکره در مورد ازسرگیری واردات نفت از ایران در صورت رفع تحریم‌ها ممکن است مطرح شود.»

دور هشتم مذاکرات احیای توافق هسته‌ای برجام که در وین در جریان بود از روز جمعه متوقف شده و هیات‌های مذاکره کننده برای مشاوره به پایتخت‌ها بازگشته‌اند. انریکه مورا هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا اعلام کرد مذاکرات هفته آینده از سر گرفته می‌شود.

دولت جو بایدن می‌گوید اگر ایران به تعهدات خود در برجام بازگردد، آمریکا نیز به توافق هسته‌ای باز می‌گردد. در مقابل، تهران می‌گوید در صورتی به این تعهدات باز می‌گردد که واشنگتن همه تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :