0

مخالف استفاده از خودروی خارجی سوار بر مگان و بنز

بازدید 12<![CDATA[22 ساعت،14 دقیقه

استان‌وایر – یک عضو تشخیص مصلحت نظام درباره مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در خصوص صدور مجوز برای واردات خودروهای خارجی گفته بود استفاده مردم از ماشین‌های خارجی، دون شأن جمهوری اسلامی است. حال این که تصاویری از خود این فرد سوار بر خودروهای خارجی منتشر شده است.

روزنامه «شرق» روز چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ نوشت درحالی‌که آیت‌الله «محسن مجتهدشبستری» استفاده مردم از ماشین‌های خارجی را دون شأن جمهوری اسلامی دانسته است، عکس‌هایی از او سوار بر خودروی مگان منتشر شده‌اند.

هم‌چنین تصاویر منتشر شده از این عضو تشخیص مصلحت نظام نشان می‌دهند سوار بر خودروی «مرسدس بنز» است.

مجتهدشبستری اخیراً گفته بود: «باید تولیدات داخلی را افزایش داد و از واردات خودروهای خارجی جلوگیری کرد. ایران کشوری است که نباید از ماشین‌های خارجی استفاده کند. برای جمهوری اسلامی زننده است افرادی سوار ماشین‌های خارجی شوند و از ماشین‌های تولید داخلی استفاده نکنند. این دون شأن جمهوری اسلامی است.»

او با تاکید بر این که با وارد کردن ماشین‌های خارجی موافق نیست، گفته بود در ایران به قدر کافی ماشین داخلی هست.

مجتهد شبستری هم‌چنین توصیه کرده بود مردم حتی‌الامکان از خودروهای داخلی استفاده کنند و خواستار استفاده آن‌ها از دوچرخه شده بود.

براساس این گزارش، مجتهد شبستری بعد از واکنش‌های منفی بسیار به توصیه او برای دوچرخه‌سواری مردم به‌جای خرید ماشین خارجی، از موضع خود کوتاه آمد و گفت: «موضع ما نسبت به واردات خودرو از این حیث که باید به‌ طور جدی از تولید خودروی داخلی به شرط ارتقای کیفیت لازم حمایت و از واردکردن خودروهای خارجی که نوعا موجب تجمل‌گرایی در جامعه هستند جلوگیری شود، بوده است. اما چنان‌چه دولت محترم و مجلس شورای اسلامی با توجه به مصالح کشور، رفع انحصار و حمایت از مصرف‌کنندگان به این نتیجه برسند که باید خودرو از خارج وارد شود، این‌جانب با این نظر دولت و مجلس موافق هستم.»

طرح آزادسازی واردات خودرو به ایران اخیراً در «کمیسیون صنایع و معادن» مجلس تصویب شد. با این حال، هر خودرویی مجوز واردات به ایران را ندارد و محدودیت‌هایی برای نوع خودروی وارداتی و واردکننده آن وضع شده است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :