0

محسنی اژه‌ای معترضان اصفهان را نادان و وابسته به خارج خواند

بازدید 34<![CDATA[6 hours, 23 minutes

استان‌وایرـ رییس قوه قضاییه ایران با اشاره به اعتراضات اخیر اصفهان گفته است که افراد «غافل»، «بدخواه» و «نادان» که دانسته و ندانسته وابسته به خارج هستند و آرامش و امنیت مردم را بر هم می‌زنند، بدانند که نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و دادستان‌ها و محاکم به آن‌ها فرصت نخواهند داد.

روز دوشنبه هشتم آذر ۱۴۰۰، «غلامحسین محسنی اژه‌ای» در نشست «شورای عالی قضایی» هم‌چنین از مردم استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری،‌ یزد و خوزستان خواسته است که هشیار و مراقب باشند و نگذارند جوان‌ها فریب بخورند، زیرا شرکت در اعتراضات قابل بخشش نیست.

این طرز برخورد با معترضان در ایران سابقه‌دار است. مقامات جمهوری اسلامی و از جمله «علی‌ خامنه‌ای» اغلب از معترضان با عناوینی مشابه «بدخواه» و «غافل» یاد می‌کنند و آن‌ها را وابسته به امریکا و اسرائیل می‌دانند.

اعتراضات اصفهان به سوء مدیریت بحران کم‌آبی در ایران، از روز دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰ با چادر زدن کشاورزان بر بستر خشک «زاینده‌رود» آغاز شد و روز جمعه پنج آذر به اوج خود رسید.

تصاویر بسیاری از زخمی شدن و نقص عضو شهروندان در اصفهان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌اند که نشان از برخورد خشن نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی دارند.

بنا بر آخرین گزارش سازمان‌های حقوق‌بشری، دست‌کم ۲۱۴ نفر در اعتراضات اصفهان بازداشت شده‌اند و ۳۰ نفر به‌دلیل برخورد گلوله‌های ساچمه‌ای به ناحیه چشم، با خطر از دست دادن بینایی خود مواجه هستند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :