0

مجمع تشخیص مصلحت تایید کرد: اموال مسوولان نظام محرمانه است

بازدید 29<![CDATA[11 ساعت،34 دقیقه

استان‌وایر- یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از تایید مصوبه محرمانه بودن اموال مسوولان نظام جمهوری اسلامی در مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داده و گفته مجمع این مصوبه را با قید محرمانه تایید کرده است.

مجتبی یوسفی در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشته است: «مصوبه جنجالی اخیر پس از تصویب در ⁧‫مجلس‬⁩ هشتم و رد در شورای نگهبان، طبق قانون در مجمع تشخیص مصلحت با قید محرمانه تایید شد. بر اساس قانون اساسی، تشخیص مصلحت میان نظرات مجلس و شورای نگهبان بر عهده مجمع است.»

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی نیز در واکنش به تایید این مصوبه در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته: مجلس یازدهم برای محرمانه بودن اموال مسئولان هیچ مصوبه ای نداشته و نمایندگان در این خصوص تصمیمی نگرفته اند، این تصمیم مربوط به مجلس هشتم است و در فرآیند دیگری بررسی و تصویب شده است.

روز گذشته هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان گفت: در خصوص طرح رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان متن جدیدی به تصویب مجلس نرسیده و مصوبه فعلی نیز مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

طبق اصل ۱۴۲قانون اساسی باید دارایی‌های رهبری، رئیس جمهور، معاونان رئیس جمهور، وزیران و همسر و فرزندان آنان قبل و بعد از خدمت، توسط رئیس قوه قضاییه رسیدگی شود که بر خلاف حق، افزایش نیافته باشد.

با این حال، در چهار دهه گذشته هیچ گزارشی در این زمینه از سوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی به افکار عمومی ارایه نشده است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :