0

متخصص چشم در اصفهان: شلیک گلوله ساچمه‌ای مصداق جنایت است

بازدید 36<![CDATA[18 hours, 13 minutes

استان‌وایر- دکتر «علیرضا زندی»، متخصص چشم در اصفهان عکس یکی از آسیب‌دیدگان اعتراضات روز جمعه این شهر را منتشر کرده و نوشته است شلیک تفنگ‌های ساچمه پخش‌کن به میان جمعیت تظاهرکننده، مصداق جنایت است.

این پزشک در اینستاگرام خود نوشته است: «شلیک تفنگ‌های ساچمه پخش‌کن به میان جمعیت تظاهرکننده که تمام اعضا و جوارح را فقط مجروح کرده ولی اگر به چشم اصابت کند، باعث کوری می‌شود، خطای راهبردی فاحشی در برابر معترضان می‌باشد که مصداق جنایت است.»

دکتر زندی  با اشاره به «قانون مجازات اسلامی» که می‌گوید هر چشم، نصف دیه آدمی‌زاد و دو چشم، یک دیه کامل است، تأکید کرده است: «برای نیروهای ضد شورش، وجود مشاور پزشکی حیاتی است. چون هدف این گونه نیروها تنها ترساندن و متفرق کردن جمعیت با ماشین‌های آب‌پاش، موتورسیکلت، باتون و حداکثر شوکر و گلوله‌های پلاستیکی است، نه کشتن و علیل کردن.»

در روزهای گذشته تصاویر متعددی از تظاهرکنندگان اصفهانی منتشر شده که از ناحیه صورت و چشم هدف گلوله‌های ساچمه‌ای قرار گرفته‌اند.

بر اساس گزارش صفحه توییتر «۱۵۰۰ تصویر»، یک کودک ۱۵ ساله بر اثر شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای ماموران امنیتی چشمان خود را از دست داده است.

تصویری از وایت‌برد اتاق عمل بیمارستانی در اصفهان نیز منتشر شده است که دست‌کم ۱۵ بیمار را به دلیل پارگی قرنیه در صف اتاق عمل نشان می‌دهد.

آمار دقیقی از تعداد زخمی‌ها و بازداشت شدگان اعتراضات اصفهان وجود ندارد، با این حال مطالب منتشره در شبکه‌های اجتماعی و گزارش‌های غیررسمی حاکی از آن هستند که در تجمعات اعتراضی اصفهان بیش از ۲۱۴ نفر از تظاهرکنندگان، از جمله ۱۳ کودک بازداشت شده‌اند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :