0

قاتل سر دیوید آمس، شاگرد انجم چودری، اسلامگرای بریتانیایی-پاکستانی می باشد

بازدید 27


اولین تصویر از علی حربی علی قاتل سر دیوید آمس، ۲۵ ساله، که “حداقل پنج سال پیش هنگامی که هنوز در مدرسه بود توسط معلمان به عنوان خطر افراط گرایی اسلامی شناخته شده بود” و “با تماشای فیلم های آخوند انجم چودری بریتانیایی پاکستانی تبار رادیکال شده بود”. علی حربی علی قبلاً به برنامه مبارزه ‌جلوگیری از با تروریسم معرفی شده بود اما خطر وی “به اندازه کافی شدید” در نظر گرفته نشد.

انجم چودری Anjem Choudary یک اسلامگرای بریتانیایی پاکستانی تبار و یک فعال اجتماعی و سیاسی مسلمان است که تحت قانون ضد تروریسم ۲۰۰۰ به دلیل دعوت از حمایت از یک سازمان ممنوعه، دولت اسلامی عراق و شام محکوم شده است. وی متعاقباً توسط وزارت خارجه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد تحت تحریم قرار گرفت و دارایی های وی را مسدود کردند.

در ۶ سپتامبر ۲۰۱۶، چودری به دلیل دعوت از دیگران برای حمایت از سازمان منع شده داعش به پنج سال و شش ماه زندان محکوم شد. او در اکتبر ۲۰۱۸ به طور خودکار تحت شرایط خاصی آزاد شد و از صحبت در ملاء عام و گفتگو با رسانه ها منع شد. در ۱۸ ژوئیه ۲۰۲۱، ممنوعیت چودری برای صحبت در جمع لغو شد.

موارد پست شده درشبکه های اجتماعی توسط علی حربی علی، قاتل نماینده پارلمان بریتانیا،‬⁩ به وضوح نقطه‌ای برای آغاز تحقیقات می باشد؛ عبارتهایی مانند “مرگ بر اسراییل” که وی نوشته، منعکس کننده همان شعارهایی است که در منطقه اکثراً توسط گروه‌های طرفدار رژیم اسلامی حاکم بر ایران سرداده می‌شود.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :