0

فرمانده یگان ویژه: کار ما در اعتراضات آبان ۹۸ سخت‌تر از دی ۹۶ بود

بازدید 32<![CDATA[11 ساعت،57 دقیقه

استان وایرـ «حسن کرمی»، فرمانده یگان ویژه نیروهای انتظامی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری تسنیم گفته است که کار این ارگان در سرکوب معترضان آبان‌ماه ۱۳۹۸ نسبت به دی‌ماه ۱۳۹۶ «سخت‌تر»بوده است.

او درباره سرکوب اعتراضات در دی‌ماه ۱۳۹۶ گفته است: «در ناآرامی‌های سال ۹۶ همزمان در ۷۷ نقطه درگیر بودیم و برخی درگیری‌ها نیز شاید تا ۱۲ ساعت طول می‌کشید.»

این فرمانده نیروهای سرکوب جمهوری اسلامی همچنین گفته است که «روی موتورسواران حساب ویژه‌ای باز می‌کنیم و این موتورسواران، در جریان اعتراضات آبان ۹۸ این موتورسواران به طور دائم از یک شهر به شهر دیگر منتقل می‌شدند.»

بنا به گفته کرمی، موتورسواران یگان ویژه بعضا در برخی شهرها مانند اصفهان، شیراز و تهران تا ۲۷۰ کیلومتر را طی می‌کرده‌اند.

در اعتراضات آبان‌ماه ۱۳۹۸ که در ابتدا به گران شدن یک شبه قیمت بنزین بود و سپس ماهیتی ضدحکومتی به خود گرفت، دست کم بیش از ۳۰۰ نفر از شهروندان معترض کشته‌اند.

در برخی از ویدیوهایی که از سرکوب معترضان این اعتراضات سراسری منتشر شده، نیروهای سرکوب، از جمله سپاه و لباس‌شخصی و یگان ویژه از گلوله های جنگی برای کشتن و متفرق کردن معترضان استفاده کرده بودند.

با این‌حال، این فرمانده یگان ویژه گفته است که نیروهای یگان ویژه هیچ سلاح جنگی با خود حمل نمی‌کنند و تجهیزات آن‌ها شامل «آب‌پاش، پِینت‌بال و وینچستر با سه گلوله پلاستیکی نرم، سخت و فلزی»، است.

این گفته‌های فرمانده یگان ویژه در حالی مطرح شده است که کمتر از یک ماه دیگر دادگاه مردمی آبان به همت سه نهاد حقوق‌بشری «عدالت برای ایران»، «حقوق بشر ایران» و «با هم علیه اعدام»، برگزار خواهد شد و اتهامات ۱۳۳ نفر از مقامات جمهوری اسلامی از جمله علی خامنه ای، ابراهیم رئیسی و حسن روحانی و برخی نهادهای جمهوری اسلامی از جمله سپاه در این دادگاه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :