0

فرشته کریمی: لباس تیم ملی زیبا بود، گفتند خلاف عرف است

بازدید 16<![CDATA[7 دقیقه

استان‌وایر – «فرشته کریمی» ملی‌پوش تیم ملی فوتسال زنان و یکی از ده بازیکن برتر سال ۲۰۱۳ فوتسال جهان به انتخاب «فوتبال لپنت» گفته است که انتقادات از لباس تیم ملی فوتبال زنان، به دلیل «زیبایی» این لباس بود.

دختران فوتبالیست ایران پیش از اعزام به ازبکستان که میزبان این دوره از مسابقات است، با حواشی و حمله تندروها در مجلس شورای اسلامی و دولت در قبال لباس متحدالشکلی که بر تن داشتند، مواجه شدند.

«احمد راستنیه»، نماینده مجلس با انتقاد از لباس‌های تیم ملی زنان ایران برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا گفته بود: «آن‌چه اتفاق افتاده، نه قابل توجیه است و نه قابل چشم‌پوشی

هم‌چنین «مهین فرهادی‌زاد»، معاون زنان وزارت ورزش و جوانان گفته بود هرگز دوباره اجازه چنین پوششی را به زنان ورزشکار ایران نخواهد داد.

او پوشش فوتبالیست‌های زن ایران را دور از شان زن مسلمان دانسته بود.

بازیکنان تیم ملی با کت و شلوار، شال و لباس‌هایی که تمام بدن آن‌ها را پوشانده، به مسابقات اعزام شده بودند. با این وجود، مهین فرهادی‌زاد گفته بود از این پس زنان ایرانی فقط باید با مقنعه و مانتو به مسابقات برون مرزی اعزام شوند و چادر را بهترین پوشش برای زنان ورزشکار ایرانی دانسته بود.

فرشته کریمی با انتقاد از منتقدین البسه تیم ملی ایران به سایت «دیده‌بان ایران» گفته است: «وقتی این اظهارات را شنیدم ابتدا فکر می‌کردم شایعه است اما متاسفانه حقیقت داشت. اصلاً نمی‌دانم چه بگویم. این پوشش کاملا مطابق عرف بود و به‌قول معروف حجابشان کاملا رعایت شده بود. ما هر روز در خیابان این نوع پوشش را مشاهده می‌کنیم. مشکل برخی شیک بودن این نوع پوشش است نه غیرعرف بودن آن.»

خانم گل فوتسال آسیا گفته است که فوتبالیست‌ها و فوتسالیست‌های زن ایرانی «شرایط یکسانی» با سایر فوتبالیست‌ها در دنیا ندارند.

فرشته کریمی گفته است که ورزشکاران زن ایرانی، بیش از این نمی‌توانند شرایط نابرابر را تحمل کنند: «بنده خودم بیشتر مواقع مشکلم با لباس‌های انتخابی جنس آن‌هاست. ما به دلیل رشته‌ای که داریم مجبور هستیم مقداری بیشتر از بقیه حجاب را رعایت کنیم اما واقعا توقع‌مان این است که حداقل جنس لباسی که می‌‍پوشیم مناسب باشد. این کت‌وشلوار واقعا هیچ مشکلی نداشت اگر مشکل‌شان کوتاهی کت است که اگر بلندتر از آن باشد این دیگر مانتو است نه کت! خانم‌هایی که در رشته‌های ورزشی کار می‌کنند این مقدار از سخت‌گیری را نمی‌توانند بپذیرند.»

او همچنین فشارهای وارد شده بر زنان ورزشکارا را دلیل اصلی مهاجرت آنان از ایران دانسته است: «به‌نظر من اگر این  حجم از سخت‌گیری‌ها تشدید شود قطعا باعث دلسردی ورزشکاران می‌شود. حتی این ‌قضیه می‌تواند به یکی از دلایل مهاجرت ورزشکاران خانم تبدیل شود. در خصوص همین دلسردی بگویم ما وقتی به مسابقات خارج از کشور می‌رویم واقعاً آن اعتماد به نفسی که ورزشکاران خانم کشورهای دیگر دارند ما نداریم و یکی از دلایلش همین نوع پوشش است.»

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :