0

فراخوان به تجمع؛ اصفهان فردا باز می‌گردد/وحشت رژیم

بازدید 29


فراخوان به تجمع؛ اصفهان فردا باز می‌گردد/وحشت رژیم

بحران تبدیل گسست‌ها به گسل‌های خطرناک برای رژیم حاکم بر ایران

روزنامه داخلی مردم‌سالاری در مطلبی با عنوان “دلیل بحران ها و گسست ها در جامعهٔ امروز ما چیست؟” نوشته است: دهه‌های متمادیست که جامعه نخبگانی از گُسست هایی که خود تبدیل به گسل‌های وحشتناکی شده‌اند سخن گفته‌اند. تمام این بحرانها می‌توانند در یک وضعیت تراکمی، خود فاجعه‌ ای دهشتناک را به همراه آورد. تنها ناشنوایی سیستماتیک در نظام تصمیم‌ساز کشور بوده است که اراده‌ای برای حل بحران ها از خود نشان نداده است.

آب قبل از این‌که جوش بیاید اول صدایی از آن شنیده می‌شود، بعد حباب‌های بسیار ریز و پراکنده‌ ای از ته ظرف به بالا حرکت می‌کنند. این حباب‌ها علائم آغاز وارد شدن از مرحله مایع به مرحله بخار است. بعد از این‌که حباب‌ها دیده شدند به فاصله کوتاهی غل‌غل آب شروع می‌شود. یعنی حباب‌های ریز نشان قطعی وارد شدن به مرحله جدیدی هستند؛ مرحله بخار.

اصفهان زخمی فردا باز می‌گردد

فراخوان تجمع میلیونی جمعه ۱۲ آذر در نماز جماعت کف زاینده رود با یک چشم بسته نماد حمایت از مجروحان اصفهان

در این فراخوان از شهروندان اصفهان خواسته شده کف رودخانه «نماز مردمی» و نه نماز جمعه این هفته را برگزار کنند.

در فراخوان آمده است: «نماز که آزاد است» و از شهروندان اصفهانی خواسته شده به صورت «میلیونی» برای برگزاری نماز اعتراضی در بستر زاینده‌رود شرکت کنند.

انتشار این فراخوان با استقبال کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز مواجه شده و شماری از کاربران با استفاده از هشتگ‌های «اصفهان تنها نیست»، «اصفهان خونین‌چشم» و «اصفهان در خون»، با حمایت از مجروحان اصفهان که با شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای نیروهای امنیتی آسیب دیده‌اند، نسبت به حوادث اصفهان، ابراز همدردی کرده‌اند.

به گزارش رادیو فردا، به دنبال انتشار فراخوانی برای برگزاری نماز جمعه بر بستر خشکیده زاینده‌رود، فرماندار اصفهان روز پنج‌شنبه هشدار داد که برگزاری «هرگونه» تجمع در روز جمعه در این استان «غیرقانونی» خواهد بود.

یک نهاد قضایی هم به شهروندان اصفهان تذکر داد که مراقب «سوء‌استفاده معاندین» باشند و از شرکت در تجمع‌های «غیر قانونی» جدا خودداری کنند.

دادستانی استان اصفهان هم گفته: از آنجا که «سابقه تعرض به اموال و نفوس شهروندان توسط عوامل معاند» وجود دارد، هرگونه اطلاعاتی که در این زمینه دارند را به مراجع اطلاعاتی و امنیتی اعلام کنند.

ادعای تخریب اموال عمومی از سوی معترضان در شرایطی مطرح شده که ویدئوهای زیادی از آسیب‌ رساندن به خودروهای شهروندان در اصفهان از سوی نیروهای امنیتی و پلیس یگان ویژه منتشر شده بود.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :