0

علی‌اف حکومت ایران را به قاچاق مواد مخدر متهم کرد

بازدید 27<![CDATA[5 hours, 44 minutes

استان‌وایر- «الهام علی‌اف»، رییس جمهوری کشور آذربایجان حکومت ایران را به کمک به ارمنستان برای قاچاق مواد مخدر به اروپا متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، علی‌اف در سخنرانی خود در جلسه «شورای سران کشور‌های مستقل مشترک‌المنافع» که در قالب یک ویدیوکنفرانس برگزار شد، گفت ارمنستان به مدت ۳۰ سال و در تبانی با ایران، از مناطق اشغالی سابق جمهوری آذربایجان برای قاچاق مواد مخدر به اروپا استفاده می‌کرد.

نخست‌وزیر ارمنستان اتهامات علی‌اف علیه ایران و ارمنستان را تکذیب کرده است.

«نیکول پاشینیان» در این باره گفته است: «می‌خواهم خاطرنشان کنم که ما به طور بسیار تنگاتنگ با نهاد‌های انتظامی ایران همکاری و به شکل بسیار موثری با قاچاق مواد مخدر مبارزه می‌کنیم.» 

تنش بین جمهوری اسلامی و جمهوری آذربایجان در هفته‌های گذشته شدت یافته است و دو طرف اقدام به برگزاری مانورهای نظامی در مرز با یک‌دیگر کرده‌اند.

جمهوری اسلامی مدعی حضور اسراییل و هم‌چنین نیروهای سوری مخالف حکومت «بشار اسد» در جریان جنگ جمهوری آذربایجان و ارمنستان شده و گفته بود این نیروها کشور آذربایجان را ترک نکرده‌اند.

روز سه‌شنبه هفته گذشته، سخن‌گوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان اتهامات حکومت ایران را رد کرده و گفته بود: «کسانی که به دنبال تروریست‌ها هستند، باید اطراف خود را خوب نگاه کنند.»

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :