0

عضو اتاق بازرگانی: در تجارت آزاد از طالبان هم عقب‌تریم

بازدید 8<![CDATA[3 ساعت،20 دقیقه

استان‌وایر- «علی شریعتی»، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی از عدم عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی انتقاد کرد و گفت ایران در این زمینه حتی از طالبان هم عقب‌تر است.

شریعتی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به عدم عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی و اجرایی نشدن تجارت آزاد در کشور گفت: «امروز با وجود آن که افغانستان به دست طالبان افتاده اما این کشور هم‌چنان عضو سازمان تجارت جهانی است و مبادله کالا و صادرات آن و جابه‌جایی پول به راحتی در این کشور انجام می‌شود. این در حالی است که ما هم‌چنان با گمرکات و حقوق ورودی و بسیاری از دیگر مقررات مواجه هستیم.»

این عضو اتاق بازرگانی ایران هم‌چنین گفت ایران در بسیاری از پیمان‌های اقتصادی منطقه‌ای تنها به وارد کننده تبدیل شده است.

او به عنوان مثال به توافق اوراسیا اشاره کرد و گفت: «در اورسیا ما از سویی با مشکل حمل و نقل و از سوی دیگر با نبود آموزش و توانمندی مواجه بودیم و از این رو می‌بینیم که ما در این توافق بیشتر از آن که صادرکننده باشیم، وارد کننده شده‌ایم.»

امروز هم‌چنین رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل گفت ایران بیش از پنج ‌میلیارد دلار کالاهای اساسی از برزیل وارد می‌کند اما صادرات تهران به این کشور کمتر از ۱۰۰ میلیون دلار است.

«فخرالدین عامریان» در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایلنا» گفت تعرفه کالای وارداتی از برزیل به ایران چهار درصد ولی تعرفه کالای صادراتی ایران به برزیل ۱۰۰ درصد است.

به گفته عامریان، این تعرفه در حالی از رقم ناچیز کالاهای صادراتی ایران به برزیل اخذ می‌شود که ایران بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد از واردات کالاهای اساسی مورد نیاز خود را از برزیل وارد می‌کند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :