0

طالبان می‌گویند زنان می‌توانند «با جداسازی جنسیتی» به تحصیل ادامه دهند

بازدید 34دولت طالبان در افغانستان می‌گوید زنان اجازه دارند در صورتی که ساختمان‌ها یا کلاس‌های درسی آنها از مردان جدا باشد، به تحصیلات دانشگاهی خود در مراکز تحصیلی خصوصی و عمومی ادامه دهند.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، عبدالباقی حقانی، جانشین وزیر آموزش و پرورش دولت طالبان، در یک کنفرانس خبری در کابل از جداسازی دانش آموزان و دانشجویان زن و مرد دفاع کرد و مدعی شد که آموزش مختلط مغایر احکام دین اسلام و سنت‌های فرهنگی افغانستان است.

وزیر آموزش و پرورش گفت که تنها آموزگاران زن اجازه تدریس به دانش‌ آموزان دختر را دارند، و کمبود معلم زن وجود نخواهد داشت. اما در صورت لزوم، آموزگاران مرد نیز می‌توانند با رعایت قوانین اسلامی به زنان و دختران آموزش دهند.

وی افزود: «آنها [معلمان مرد] نیز می‌توانند تدریس کنند ولی باید مطابق قوانین شرع اسلام باشد. آنها باید از پشت پرده تدریس کنند و یا از ویدیو و سایر امکانات مشابه استفاده کنند.»

اعضای تیم رباتیک دختران افغانستانی وارد مکزیک شدند

پنج نفر از اعضای تیم رباتیک دختران افغانستانی به سلامت از افغانستان به مکزیک انتقال یافتند. این دختران سه‌شنبه شب ۲ شهریور در فرودگاه مکزیکوسیتی فرود آمدند و مورد استقبال مارسلو ابرارد، وزیر خارجه مکزیک، قرار گرفتند.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :