0

طالبان؛ ناخرسندی پاکستان از رفتار غیرحرفه‌ای مزدورانش!

تصویر پیدا نشد !
بازدید 30


طالبان؛ ناخرسندی پاکستان از رفتار غیرحرفه‌ای مزدورانش!

به گزارش خبرگزاری فرانسه از اسلام آباد، شرکت هواپیمایی بین المللی پاکستان (PIA) امروز پنجشنبه اعلام کرد، به علت رفتار غیرحرفه‌ای طالبان، پرواز‌ها از مبدأ و به مقصد کابل را به حال تعلیق درآورده است.

پس از آنکه آخرین نظامیان آمریکایی در تاریخ ۳۰ اوت از افغانستان خارج شدند و تخلیه بیش از ۱۲۰ هزار نفر که می‌خواستند به هر قیمتی از بیم طالبان بگریزند، اوضاع آشفته‌ای را بوجود آورده بود، این شرکت هواپیمایی پس از ۳۰ اوت پرواز‌های ویژه را به سمت پایتخت افغانستان از سر گرفت.

عبدالله حافظ خان سخنگوی شرکت هواپیمایی بین المللی پاکستان گفت: به علت رفتار غیرحرفه‌ای مقامات هواپیمایی کشوری در کابل، اغلب پرواز‌های ما ناچار با تأخیر‌های بی توجیه مواجه شدند. تا زمانی که اوضاع به حال مطلوب بازنگردد، پرواز‌ها متوقف باقی خواهند ماند.

یک منبع در این شرکت هواپیمایی اعلام کرد، مسئولان طالبان اغلب با کارکنان این شرکت بدرفتاری کرده و حتی در یک مورد یکی از اعضا را مورد آزار جسمی قرار داده اند.

شرکت هواپیمایی پاکستان به علت آنکه پرواز‌ها بین اسلام آباد و کابل را آن هم فقط برای پرواز رفت، ۱۲۰۰ دلار (۱۰۴۰ یورو) فاکتور کرده است، مورد انتقاد قرار گرفت. این مسیر که فقط ۴۰ دقیقه است، پیش از آنکه طالبان به قدرت برسد ۱۵۰ دلار بود.

این پرواز‌ها نخست برای سازمان‌های بین المللی و بشردوستانه در نظر گرفته شده بود و به برخی افغان‌ها کمک کرد برای فرار از رژیم جدید و اوضاع اقتصادی فاجعه بار از آن استفاده کنند,، اما این پرواز‌ها غیرقانونی و پیدا کردن بلیط برای مسافران معمولی افغان بسیار دشوار بود.

سخنگوی این شرکت هواپیمایی توضیح داد با توجه به قیمت بالای بیمه، بهای این بلیط‌ها خیلی بالا نیست و شرکت هواپیمایی فقط به دلایل بشردوستانه پرواز‌ها را همچنان انجام می‌داده است.

طالبان پیش از این تهدید کرده بود که چنانچه شرکت هواپیمایی پاکستان قیمت بلیط را پایین نیاورد، نیمی از پرواز‌ها لغو خواهد شد.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :