0

شکست برجام؛ ارتش آمریکا طرح‌هایی را آماده کرده است

بازدید 12


شکست برجام؛ ارتش آمریکا طرح‌هایی را آماده کرده است

فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا، ژنرال کِنِت مک‌کنزی، می‌گوید که حکومت ایران به زودی زود به توانایی تولید سلاح اتمی دست خواهد یافت و در صورت شکست مذاکرات وین، ارتش آمریکا از قبل طرح‌هایی را برای جلوگیری از دست‌یابی تهران به توانایی تولید سلاح اتمی تهیه کرده است.

سه قدرت اروپایی دخیل در برجام در بیانیه مشترکی ضمن ابراز نگرانی عمیق در مورد توسعه فزاینده برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی، در مورد پیامدهای غنی‌سازی ۲۰ درصدی و ۶۰ درصدی در ایران هشدار دادند و گفتند: این اقدامات هیچ توجیه غیرنظامی قابل قبولی ندارد.

این بیانیه همچنین از اینکه رژیم ایران با ارتقای توانایی‌ اتمی خود به طور دائم و غیر قابل بازگشت، «جامعه بین‌المللی را در معرض خطر جدی قرار داده، عمیقاً ابراز نگرانی کرده است.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران نیز گفته اگر رژیم تهران در مذاکرات هفته آینده حاضر نشود که به برجام بازگردد و به ساخت بمب اتمی بسیار نزدیک شود، ایالات متحده دست روی دست نخواهد گذاشت.

رابرت مالی گفت: اگر آن‌ها بسیار نزدیک شوند، آن قدر نزدیک که احساس آرامش کنند، قطعا ما ساکت نخواهیم نشست.

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز گفته: نتیجه سفر گروسی به ایران ناامیدمان کرد. به بن‌بست رسیدن همکاری آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و رژیم ایران، برای مذاکرات احیای برجام که قرار است از هفته آینده از سر گرفته شود، نشانه خوبی نیست.

در همین حال فرمانده سنتکام (نیروهای آمریکايی در منطقه) گفته: در صورت شکست مذاکرات وین، نیروهای آمریکا برای گزینه نظامی آماده هستند.

ژنرال کنت مکینزی گفت: رئیس‌جمهور ما گفته است که آنها سلاح اتمی نخواهند داشت. دیپلماتها در این زمینه پیشتاز هستند، اما فرماندهی مرکزی همیشه برنامه‌های مختلفی دارد که اگر دستور داده شود، می‌توانیم آنها را اجرا کنیم.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :