0

زندان یا قتلگاه؟! دومین قتل زندانی طی چند روز خیر در تهران

بازدید 14


زندان یا قتلگاه؟! دومین قتل زندانی طی چند روز خیر در تهران

سمت راست عکسی که هه‌نگاو از امیرحسین حاتمی منتشر کرده در کنار تصویر تجمع خانواده‌اش مقابل زندان تهران بزرگ

یک جوان اهل استان ایلام که چند روز پیش توسط نیروهای انتظامی در تهران بازداشت و به بازداشتگاه زندان فشافویه (تهران بزرگ) منتقل شده بود، در اثر ضرب و شتم و شکنجه مامورا این زندان جانباخت.

برپایه گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز پنج‌شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ (۲۳ سپتامبر ۲۰۲۱)، یک شهروند بازداشت شده اهل شهرستان سیروان از توابع استان ایلام با هویت امیرحسین حاتمی ۲۲ ساله در اثر شکنجه و ضرب و شتم ماموران زندان فشافویه (تهران بزرگ) به قتل رسیده است.

به گفته یک منبع مطلع، امیرحسین حاتمی در اثر شکنجه و برخورد باتوم با سرش جانباخته‌ است.

این منبع در ادامه اعلام کرد که، امیرحسین حاتمی که در یکی از بازارهای تهران مشغول کار بوده چند روز پیشتر به دلیل درگیری با یک شهروند دیگر توسط نیروهای انتظامی تهران بازداشت شده بود.

منابع هه‌نگاو اعلام کرده‌اند که آغلی حاتمی پدر امیرحسین با گذشت سه روز از قتل فرزندش در زندان فشافویه تاکنون حاضر به تحویل گرفتن جسدش نشده و گفته است:“ تا زمانی که رسماً دلیل مرگ وی را عنوان نکنند حاضر به تحویل گرفتن جسد فرزندم نیستم”.

امیرحسین حاتمی ۲۲ سال سن دارد و اهل روستای لرنی از توابع بخش سیروان در استان ایلام و ساکن تهران می‌باشد.

خانواده و نزدیکان یک زندانی به نام امیرحسین حاتمی امروز مقابل زندان بزرگ تهران معروف به زندان فشافویه تجمع کردند و خواستار رسیدگی به «مرگ مشکوک» او در زندان شدند.

دست‎‌ویدئوهای منتشر شده نشان می‌دهد شماری از مردم سیاه‌پوش مقابل زندان فشافویه تجمع کرده و شعار می‌دهند «قوه قضاییه جوابگو، جوابگو». صدای گریه و شیون زنان در این فیلم دیده شنیده می‌شود. یکی از زنان سیاه‌پوش عکس امیرحسین حاتمی را در دست گرفته و بر سینه خود می‌کوبد.

سایت ‘حقوق بشر کردستان ‘ نیز گزارش داده امیرحسین حاتمی یک روز قبل از مرگ با پدرش تماس گرفته و گفته در زندان او را کتک زده‌اند.

این منبع به نقل از یکی از آشنایان آقای حاتمی نوشته است: «سه‌شنبه شب ۳۰ شهریور این زندانی در یک تماس کوتاه تلفنی با پدرش در حالی که توان صحبت کردن نداشته، از ضرب و شتم خود توسط ماموران زندان خبر داد و و اعلام کرد قرار است او را به بیمارستان انتقال دهند.»

بر اساس آنچه سایت حقوق بشر کردستان به نقل از نزدیکان آقای حاتمی منتشر کرده، یک روز پس از این تماس او جان باخته است.

در این گزارش گفته شده: «پس از مراجعه خانواده به بیمارستان به آنها اجازه ملاقات با فرزندشان داده نمی‌شود و در نهایت ساعت ۱۰ روز چهارشنبه ۳۱ شهریور مسئولین زندان در یک تماس تلفنی از درگذشت این زندانی در بیمارستان خبر می‌دهند.»Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :