0

روزنه rowzane | » کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری: راهپیمایی٢٠٠٠ کارگر معدن مس سونگون ورزقان در پنجمین روز اعتصاب

تصویر پیدا نشد !
بازدید 21


روز شنبه ١٣آذر بیش از ٢٠٠٠ کارگر معدن مس ورزقان در پنجمین روز از اعتصاب شان، در یک اقدام اعتراضی سمبولیک بیش از ۱۰ کیلومتر راه پیمائى کردند .

در حین راهپیمایی و تجمع کارگران در مسیر معدن، یک دستگاه جرثقیل با سرعت بالا در جاده سرازیری به سمت تجمع کارگران حرکت کرد. امیدواریم که به کارگران صدمه ای وارد نشده باشد. هیچ بعید نیست که این کار توطئه کارفرما علیه کارگران بوده باشد.

اعتصاب با شکوه کارگران مس سونگون وارد پنجمین روز از دور جدید شده است. اعتراضات کارگران از اواخر آبان و در اعتراض به اخراج ۶٠ نفر از کارگران و همسانسازی حقوق ها آغاز شده و تا به امروز ادامه دارد. در دور قبلی اعترضات کارگران شعار می دادند:″همسانسازى حق مسلم ماست، ″کارگریک ایشلریک، ذلته باش ایمریک، (کارگریم و کار میکنیم، در مقابل ذلت سر خم نمیکنیم)، ″فساد اقتصادى ریشه هر ذلت است.”

کارفرمای معدن در طول این مدت تلاش کرده با وعده و وعید کارگران را سر بدواند. در دور قبلی اعتصاب کارگران تاکید کرده بودند که تا رسیدن به خواستهایشان دست از اعتصاب نخواهند کشید. اکنون اعتصاب کارگران با قدرت و برای رسیدن به خواستهای برحق شان ادامه دارد.

کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری بر ضرورت اتحاد و همبستگی همه کارگران شاغل در شرکت های زیر مجموعه مس سونگون، همراهی وشرکت خانوادها در این اعتصاب برای تحمیل خواستها و مطالبات کارگران به کارفرما و دولت تاکید می کند.

کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران

١٣ آذر ١۴٠٠، ۴ دسامبر ٢٠٢١

Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :