0

روزنه rowzane | » ساکی: دیپلماسی با ایران همچنان «بهترین رویکرد» است

تصویر پیدا نشد !
بازدید 25


جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، روز دوشنبه در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد آغاز دور جدید مذاکرات و مدت زمانی که پرزیدنت بایدن حاضر است قبل از رفتن به گزینه «ب» به ایران بدهد، دیپلماسی را بهترین رویکرد دانست.

ساکی گفت: «بدون شک بهترین رویکرد ما در اینجا از طریق دیپلماسی محقق می شود. این رویکرد ارجح است. بنابر این من نمی‌خواهم جدول زمانی را برای پایان آن ارائه کنم، این همان چیزی است که ما می‌خواهیم و مصرانه به آن ادامه می دهیم.»

وی با تاکید بر تغییر نکردن هدف و موضع ایالات متحده در قبال این مذاکرات، «بازگشت متقابل به پایبندی کامل به برجام» را «بهترین گزینه موجود برای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران» و ارائه دهنده «بستری برای رسیدگی به رفتار بی‌ثبات‌کننده» آن، دانست.

وی افزود: «بدیهی است که مذاکره‌کننده ارشد ما [رابرت مالی] در حال کار با شرکای اروپایی خود است و البته به اصرار برای رویکرد دیپلماتیک ادامه می‌دهیم.»سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بار دیگر حاضر به فهرست کردن «گزینه‌های دیگر» آمریکا نشد و گفت که دولت بایدن هنوز به پایان این رویه ترجیحی خود، که دیپلماسی باشد، نرسیده است.رادیو آمریکاSource link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :