0

روزنه rowzane | » بیش از دو هزار کارگر معدن مس سونگون ورزقان سومین روز اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند

تصویر پیدا نشد !
بازدید 9


بیش از دو هزار کارگر معدن مس سونگون ورزقان سومین روز اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند

روز ۲ آذر بیش از دوهزار نفر از کارگر پیمانکاری آهن‌آجین ( معدن و لیچینگ)، مبین، نوآوران، زحل، خدمات اکتشافی،  پارس اولنگ و خدمات اکتشافی دیگر شرکت‌ها  در مجتمع مس سونگون ورزقان در اعتراض به اخراجها، سطح نازل حقوقها؛ قراردادهای موقت پیمانی و با خواست اجرای فوری طرح طبقه بندی مشاغل برای سومین روز دست به اعتصاب و اعتراض زدند.

همانطور که قبلا گزارش کردیم، از روز ۲۹ آبان قرارداد ۶۰ کارگر این معدن مختومه اعلام شده و از ورود آنها به معدن جلوگیری میشود. این کارگران در رابطه با همین مطالبات در مهرماه نیز سه روز دراعتراض بودند و کارفرما وعده اجرایی کردن طرح طبقه بندی و یکساله کردن قراردادها را داده بود. اما به قولهای داده شده عمل نشد و اکنون قرارداد ۶۰ نفر از آنها تمدید نشده است.

کارگران اعلام کرده اند که تا وقتی همکارانشان به کار بازنگردند و به وعده های داده شده عمل نشود به اعتراضاتشان ادامه خواهند داد. گفتنی است که اکنون استخراج  در این معادن به خاطر اعتصاب وسیع کارگران به کلی تعطیل شده و فقط کارگران رسمی شرکت مس و کارخانه مشغول به کار هستند.

کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری بر شرکت کارگران همه بخش های معدن و همینطور شرکت خانواده های کارگران در این اعتراضات برای پایان دادن به بساط چپاولگری پیمانکاران و تعرضات هر روزه آنان  به زندگی و معیشت کارگران تاکید دارد.

کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران

٢ آذر ١۴٠٠، ٢٣ نوامبر ٢٠٢١Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :