0

روزنه rowzane | » بودجه ۱۰ هزار میلیاردی برای اینترنت ملی

تصویر پیدا نشد !
بازدید 20


تجارت نیوز،بودجه وزارت ارتباطات در قانون بودجه امسال ۱۳ هزار میلیارد و ۹۸۸ میلیون تومان است، که از این مقدار ۱۰ هزار میلیارد تومان به ایجاد اینترنت ملی اختصاص می‌یابد.وزارت ارتباطات در قانون بودجه ۱۴۰۱ بیشترین درصد تغییر نسبت به سال گذشته را به خود اختصاص داده است، نماینده مجلس از اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان برای توسعه اینترنت ملی خبر داد.

براساس گزارش‌های پیشین مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دولت تا سال ۹۸ حدود ۱۹ هزار میلیارد تومان برای اینترنت ملی هزینه کرده، اما این طرح همچنان تکمیل نشده است.

اینترنت ملی یا اینترنت ماهواره‌ای؟

ساخت اینترنت داخلی در حالی است که رئیس رگولاتوری (سازمان تنظیم مقررات رادیویی) چندی پیش از ورود اینترنت ماهواره‌ای به ایران خبر داده است.با وجود اینکه درصد زیادی از بودجه امسال به ایجاد شبکه ملی اطلاعات اختصاص می‌یابد، اما احتمالا به دلیل نبود محدودیت در اینترنت ماهواره‌ای، کاربران ایرانی به سمت اینترنت‌ ماهواره‌ای تمایل بیشتری خواهند داشت.

بسیاری از کارشناشان این حوزه معتقدند که شبکه ملی اطلاعات می‌تواند دسترسی آزاد به اینترنت بین‌المللی را محدود کند و باعث مشکلات فراوانی برای کاربران ایرانی بشود.بحث راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات از سالیان پیش مطرح شده است، قرار بود تا پایان دولت دوازهم اجرایی شود. این طرح به دلیل ضعف زیرساخت‌ها و کمبود بودجه لازم مطابق پیش‌بینی‌ها جلو نرفت.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :