0

روزنه rowzane | » ادای احترام در سالگرد قتل امانوئل پتی معلم تاریخ

تصویر پیدا نشد !
بازدید 25


جمعه ۱۵ اکتبر و در نخستین سالگرد قتل ساموئل پتی، معلم تاریخ و جعرافی دبیرستانی در حومه پاریس، دانش‌آموزان و معلمان دبیرستان‌های فرانسه با یک دقیقه سکوت به یاد و خاطره وی ادای احترام می‌کنند.

یک سال پیش یک جوان چچنی ساموئل پتی را پس از خروج از مدرسه در شهر کنفلانس-سنت-اونورین، سر برید. آقای پتی کاریکاتور پیامبر اسلام را در کلاس به دانش‌آموزان نشان داده بود.

عبدالله انظاروف، قاتل ساموئل پتی که در زمان وقوع جرم تنها ۱۸ سال داشت دقایقی پس از قتل، با شلیک گلوله ماموران پلیس کشته شد. پرونده سه همدست وی همچنان باز است. سرویس‌های امنیتی از گرایش عبدالله انظاروف اطلاع نداشتند اما وی پیش‌تر محکومیت‌هایی برای تخریب اموال عمومی و خشونت گروهی داشته و سابقه دار بود. این جوان ۱۸ ساله از کودکی و به همراه پدر و مادرش به فرانسه پناهنده شده بود.

قتل آقای پتی سال گذشته به بحث و جدل‌های سیاسی درباره چگونگی تشدید با اسلام‌گرایی افراطی، مقابله با تهدید و آزار معلمان و دیگر شهروندان در شبکه‌های اجتماعی و همینطور مساله مهاجرت و مسلمانان فرانسه دامن زد. تصویب قانون مقابله با «جدایی‌طلبی» در پارلمان و شورای قانون اساسی فرانسه با متمم‌های سخت‌گیرانه‌ای که مجلس سنا به آن افزود، به اعتقاد بسیاری از ناظران بدون این ماجرا به این سادگی عملی نمی‌شد.قرار است مراسم رسمی ادای احترام دولت، پارلمان و دادگستری فرانسه، شنبه ۱۶ اکتبر برگزار شود.یورونیوزSource link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :