0

روزنه rowzane | » اتحادیه آزاد کارگران ایران: حمله وحشیانه و خونین زندانیان شرارتی به زندانیان سیاسی تیپ ۲ زندان تهران بزرگ

بازدید 47


آخرین اطلاعیه ها
اتحادیه آزاد کارگران ایران: حمله وحشیانه و خونین زندانیان شرارتی به زندانیان سیاسی تیپ ۲ زندان تهران بزرگ

جمعه, ۱۶ام مهر, ۱۴۰۰  

ساعت ۴ عصر امروز چهار نفر از زندانیان شرارتی تیپ ۲ زندان تهران بزرگ با چاقو و قمه به اتاق شاپور احسانی راد و اسماعیل گرامی و تعدادی از دیگر زندانیان سیاسی که در این اتاق محبوس هستند حمله کرده و با گذاشتن چاقو بر گردن شاپور احسانی راد و اسماعیل گرامی و تهدید آنها به مرگ، با چاقو و قمه ضربات متعددی بر سر سه زندانی سیاسی دیگر آقایان اکبر باقری، پویا قبادی و اکبر فراجی فرود آوردند و سه فلاسک چای را بر سر آنان خورد کردند.
جراحت این سه زندانی به حدی بوده که به بهداری زندان منتقل شده اند.
در این حمله شاپور احسانی راد و اسماعیل گرامی نیز علاوه بر تهدید به مرگ، بشدت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.
در حین این حمله و تقلایی که زندانیان سیاسی برای خروج از سالن کردند با درب بسته مواجه شدند و پس از پایان حمله و ضرب و جرح زندانیان سیاسی بود که درب سالن باز شد و زندانیان در کمال تعجب آقای پوریوسف رئیس تیپ را پشت درب مشاهده کردند.
ضاربین با هماهنگی وکیل بند به اسم مجید هاشمی که از زندانی جرائم کلاهبرداری است و از عوامل ورود مواد مخدر و ترویج آن بین زندانیان جوان است به اتاق این زندانیان سیاسی هجوم برده‌اند و افسر نگهبان نیز در‌هنگام این هجوم اقدام به قفل درب بند نموده است و تنها پس از پایان این حمله درب را باز‌ کرده است.
همچنین در‌حین تنظیم این گزارش خبر رسید که افسر نگهبان به پنج نفر از زندانیان سیاسی به اسامی اسماعیل گرامی، شاپور احسانی راد، ارشیا وظیفه، شهاب سلطانیان، داود عبدالهی اعلام کرده است که باید وسایل خود را جمع‌آوری کرده تا منتقل شوند.
این در حالیست که باید زندانیان ضارب را که اقدام به قتل و ضرب و شتم این زندانیان سیاسی نموده‌اند مورد تنبیه و محاکمه و انتقال قرار دهند اما بجای آن زندانیان مضروب را می‌خواهند منتقل کنند.
این اتفاق یک حمله سازمانیافته برای تهدید و‌ اقدام به قتل زندانیان سیاسی است. این زندانیان پیشتر از عدم امنیت جانی خود به مسئولین زندان گزارش و هشدار داده بودند.
ما پیشتر در همین زندان تهران بزرگ شاهد قتل زندانیان سیاسی از جمله علیرضا شیرمحمدعلی بوده‌ایم.
مقامات قضایی و امنیتی مسئول مستقیم جان زندانیان سیاسی هستند. بی شک این نوع اقدامات بدون هماهنگی آنها صورت نگرفته است.
زندانیان سیاسی بخصوص شاپور احسانی راد، اسماعیل گرامی، اکبر باقری، پویا قبادی و اکبر فراجی باید فوراً و بدون قید و شرط آزاد گردند و مسئول مستقیم هر اتفاقی که برای این زندانیان بیفتد بالاترین مقامات قضایی و امنیتی کشور خواهند بود.
اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۱۶ مهرماه ۱۴۰۰

 
نظر دهید(راهنما)
 Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :