0

رئیسی در اولین روز مدرسه: به زودی ۷۰ درصد جامعه واکسینه می‌شوند

بازدید 14<![CDATA[19 hours, 54 minutes

استان‌وایر -رئیس جمهوری ایران با بیان اینکه معلمان و اولیا و افراد مرتبط با دانش‌آموزان واکسینه شده‌اند، گفت که تا چند روز آینده ۷۰ درصد جامعه ایران در برابر کرونا واکسینه می‌شوند.

ابراهیم رئیسی روز شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰، در مراسم بازگشایی مدارس گفت که در سال جاری آموزش مجازی و حضوری همزمان با هم دنبال می‌شود و در برخی مناطق که امکان آموزش حضوری نباشد، آموزش مجازی می‌شود.

طی هفته اخیر «علیرضا کاظمی»، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، گفت که بازگشایی حضوری مدارس در سه مرحله، بازگشایی همه مدارس روستایی و عشایری که جمعیت دانش‌آموزان آن‌ها کمتر از ۱۵ نفر است از نیمه اول مهر و بازگشایی مدارس روستایی و عشایری که جمعیت کلاس‌های درس آن‌ها ۳۰ نفره دارند از نیمه دوم مهر، بازگشایی مدارس شهری که کمتر از ۳۰۰ نفر دانش‌آموز دارند از ابتدای آبان و بازگشایی مدارس شهری که بالای ۳۰۰ دانش‌آموز از نیمه دوم آبان خبر داد.

جمهوری اسلامی در حال حاضر واکسیناسیون سنین ۱۲ تا ۱۸ را با واکسن سینوفارم آغاز کرده است. در جهان تنها دو کشور چین و امارات واکسیناسیون دانش آموزان را با سینوفارم انجام داده اند.

جمعیت هلال احمر ایران نیز اعلام کرد که در دهه اول مهرماه بالغ بر ۱۲ میلیون دوز واکسن کرونا برای دانش‌آموزان به کشور وارد خواهد کرد.

ابراهیم رئیسی در مراسم بازگشایی مدارس درباره وضعیت معیشتی معلمان نیز گفت: «طرح رتبه‌بندی مربوط به همین مسایل است. ارتقای جایگاه و شان و منزلت معلمان و افزایش کیفیت آموزش در این طرح مورد توجه است.»

براساس گزارش‌ها، امروز سوم مهرماه، در برخی شهرهای ایران و در پی فراخوان قبلی معلمان سراسر کشور دست به اعتراض زدند. این تجمعات همچنان در حال انجام است. این معلمان خواهان اجرای طرح رتبه‌بندی به میزان ۸۰ درصد هیأت علمی و معلمان بازنشسته، خواستار اجرای همسان‌سازی حقوق و تحقق دیگر خواسته‌های خود شدند.

لایحه رتبه‌بندی معلمان ۲۵ اسفند سال گذشته به مجلس ارائه شد و با اینکه کلیات آن ۱۸ خرداد امسال به تصویب رسید اما جزییات این لایحه، به دلیل بحث‌ها درباره بودجه تصویب نشد.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :