0

دفاعیات مهدی در دادگاه بیانیه ۷۷ نفر

تصویر پیدا نشد !
بازدید 20


کاش دفاعیات مهدی در دادگاه بیانیه ۷۷ نفر ضبط شده باشه یکروزی ببینید و بشنوید. اینکه چجوری با بلدوزر از روی نماینده دادستان و کیفرخواست و قاضی رد شد و همه را محکوم کرد. یه جایی به قاضی دادگاه انقلاب که از این آخوندهای نسل دومی و جوانان انقلابی هست گفت جرم ما اینکه پرسیدیم چرا آدم ها را (در قضیه اعتراضات آبان) کشتید حالا ما که گفتیم چرا باید محاکمه بشیم یا شما که کشتید؟!
واقعا در اون چند جلسه که خود من محور دفاعیاتم را مباحث شکلی و ایرادات فنی حقوقی قرار داده بودم مهدی با چنان شدت و حدتی و البته مسلط به قانون و صریح از مواضع خودش دفاع کرد که فکر کنم
حتی اون قاضی هم تحت تأثیر شجاعتش قرار گرفت.
وسط بحث‌های داغ دادگاه وقتی من با عبارات نسبتا تندی نماینده دادستان که یک خانم جوانی بود را خطاب کردم قاضی در واکنش گفت فلانی به همکار ما که اینجاست توهین کرده. مهدی درجا گفت همین که شما نماینده دادستان که شاکی ماست را همکار می دونی پس تکلیف استقلالت هم معلومه.
اصلا اول جلسه دادگاه این خانم نماینده دادستان رفت پشت جایگاه چوبی که مقابل قاضی قرار داره و کنار قاضی نشست‌، مهدی درجا بلند شد گفت آقای قاضی من می خواهم بیام روی اون یکی صندلی کنار شما بشینم، قاضی گیج شد چی میگه این، گفت نمی فهمم یعنی چی؟! مهدی هم
گفت وقتی شاکی ما اونجا میشینه منم باید بیام اون بالا. خلاصه نماینده دادستان مجبور شد جاش را عوض کنه و از اون جایگاه بیاد پایین.
در همین دادگاه #مصطفینيلی هم بعنوان وکیل مهدی و یکنفر دیگر حاضر بود و مصطفی هم به همین ترتیب دفاع محکمی از موکل‌هاش کرد. حالا اینا رو گفتم که یادآوری کنم آخر سر هم اون کسی که بخاطر اعتراض به سرکوب آبان ۹۸ و زدن هواپیمای اوکراینی پای حرفش واستاد و الان بطور واقعی در زندانه همین #مهدیمحمودیان هست که یه عده کلی بدوبیراه و حرف مفت علیه‌اش درست کردند و راه انداختند.
همانطورکه مهدی همون آدمی بود که سال۸۸از قطعات بی‌نام ونشان کشته های اعتراضات فیلم و گزارش تهیه کردوپی‌گیر ماجراهای مرتبط باکهریزک هم بود وبخاطر همه اینها هم ۵سال(بطور واقعی)زندان کشید.
نه اینکه عددزندان حکم نکشیده را بگیره سردست و با یکماه سابقه بازداشت دوردنیا دور قهرمانی بزنه.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :